МОЖЛИВОСТІ НАУКОВОГО ДІАЛОГУ В УМОВАХ ВИКЛИКІВ СЬОГОДЕННЯ:

Міжнародний онлайн семінар

«Political and economic self-constitution: media, political culture and democracy»/ «Політичне та економічне самовизначення: медіа,політична культура і демократія»

7 грудня 2020 р. відбувся міжнародний міждисциплінарний семінар «Political and economic self-constitution: media, political culture and democracy».

Міжнародний семінар «Political and economic self-constitution», що був заснований у 2013 р Іриною Бондаревською (Україна), Юджином Іорданеску (Румунія) та Алессандро Де Карло (Італія), проходить щорічно в різних країнах: 2013 – Дніпро, Україна, 2014 року – Сібіу, Румунія, 2015 – Кишинів, Молдова , 2016 – Київ, Україна 2017 – Коринф, Греція, 2018 – Ольштин, Польща, 2019 – Падуя, Італія. У 2020 р. було заплановано провести семінар в Белграді, Сербія, але у зв'язку з пандемією довелося перейти в онлайн формат, який відкрив нові перспективи проведення семінару.

Семінар, як і завжди, пройшов англійською мовою без перекладу. Координатором організації і проведення семінару з 2013 р. є Ірина Бондаревська, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології управління Університету менеджменту освіти, Голова Правління ГО «Центр особистісних та соціальних трансформацій», якій хотілося б подякувати за блискучі організацію та ведення семінару протягом усіх років. В організації семінару в 2020 році взяли участь університети, науково-дослідні інститути і центри з 10 країн:

• Інститут соціальних наук, Сербія
  • «Центр особистісних та соціальних трансформацій», Україна;
  • CISES srl. & PSIOP, Італія;
  • ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Україна,
  • Інститут соціальної і політичної психологіі НАПН України;
  • Центр досліджень соціальних репрезентацій, Індонезія;
  • Університет Лукіана Блага в Сібіу та EPIA, Румунія;
  • Варминьско-Мазурський університет в Ольштіні, Польща;
  • Університет Пелопоннесу, Греція;
  • Державний університет Молдови;
  • Університет Миколаса Ромеріса, Литва;
  • Університет Печа, Інститут психології, Угорщина.

В онлайн форматі на семінарі представили результати своїх досліджень вчені з 8 країн (Сербія, Боснія і Герцеговина, Україна, Італія, Індонезія, Молдова, Румунія і Бразилія):

1. Медіа-споживання та оцінка результатів діяльності уряду в боротьбі з пандемією Covid-19 у Сербії. Боян Тодосієвич, Зоран Павлович, Драган Станоевич
  2. Нові моделі аккультурації та демократичні інституційні зміни під час кризи Covid-19. Діяна Вукоманович
  3. Демократизація та домінуючі цінності в суспільстві Боснії та Герцеговини. Політичний лібералізм проти авторитарного колективізму. Олександр Янкович
  4. Полемічні соціальні репрезентації про «імміграцію» у статтях журналів різного політичного позиціонування через Facebook. Аннамарія Сільвана де Роза, Олена Боччі, Нікола Карпіньяно
  5. Висміювання як культурна ідентичність. Випадок того, як індонезійський народ представляє країну під час пандемії. Risa Permanadeli
  6. Політичне позиціонування втручання в соціальних репрезентаціях та в реалізації профілактичних практик літніх жінок у боротьбі з Covid-19 у Бразилії. Андрея Ізабель Джакомоцці, Адріано Розендо, Андреа Барбара да Сілва Бусфілд, Майара Леандро, Джуліана Гомес Фіорот, Андерсон да Сільвейра
  7. Образ жителя села в наративі про депортованих із молдавського ССР. Зінаїда Болея
  8. Феномен аномії та когнітивні упередження в державній політиці щодо зупинки пандемії Covid-19 у Румунії. Лавінія Бетеа, Влад Чіока
  9. Covid-19 та онлайн-психологія: роль платформи онлайн-консультування «Sygmund» у боротьбі з психологічними захворюваннями та підтримці економічного відновлення. Алессандро Де Карло
  10. Арт-розвиток в освіті дорослих. Ірина Бондаревська
  11. Фінансовий аспект психологічної практики у Східній Європі на початку спалаху захворювання на Covid-19. Мар’яна Великодна, Ірина Франкова

В обговоренні доповідей взяли участь науковці з 12 країн. Слід відзначати активну участь в обговоренні доповідей співробітників Університету менеджменту освіти: (О. Бондарчук, Л. Карамушка – Президент Української асоціації організаційних психологів та психологів праці, заступник директора Інституту психологів імені Г. С. Костюка НАПН України;  О. Брюховецька, Т. Чаусова, О. Горова, Н. Пінчук, А. Москальова, М. Москальов, С. Казакова, О. Ковтун, а також співробітників інших університетів та науково-дослідницьких інститутів України: (О. Вознесенська, В. Фурман, С. Кравченко, В. Депутатов).

Відеоматеріали докладів та наукової дискусії розміщені у вільному доступі на каналі YouTube «Center for personal and social transformations»

за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCFr2dq1hrg-O1b6I0BJJMmw?view_as=subscriber

Матеріали можуть бути цікавими аспірантам, молодим науковцям, співробітникам університетів та науково-дослідницьких інститутів. Ознайомившись із відеоматеріалами та взявши участь у дискусіях на YouTube, є можливість отримати сертифікат участі. Умови отримання сертифіката можна уточнити за електронною поштою dnipropsy@yahoo.com