Вітаємо Сорочан Тамару Михайлівну з ювілеєм!

СЛОВО ПРО ВЧИТЕЛЯ, СУЧАСНОГО ЛІДЕРА,
НАСТАВНИКА, МАЙСТРА СВОЄЇ СПРАВИ

(до 60-річчя від дня народження ТАМАРИ МИХАЙЛІВНИ СОРОЧАН)

03 вересня святкує День народження СОРОЧАН ТАМАРА МИХАЙЛІВНА – знаний в Україні та за її межами науковець, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, директор ЦІППО ДВНЗ «Університет менеджменту освіти».

Педагог від Бога. Учений від Бога. Жінка від Бога. Українка від Бога. Людина від Бога…

«Тамара Михайлівна» - це не просто величально-іменна сполука її інститутської, зокрема кафедральної, родини. Адже для багатьох вона стала уособленням Божого благословення на майбутню життєву дорогу, провісником долі, життєвим керманичем, мудрим порадником і талановитим наставником, яка виховала, виплекала цілу плеяду молодих науковців, керівників, педагогів, сучасних лідерів та професіоналів.

Позаду – багатогранний і цікавий життєвий шлях. Шлях невпинного сходження до вершин професіоналізму діяльності і професіоналізму особистості, що символічно починається від джерел – плодючої землі Луганщини, знаної своєю гостинністю, пошаною до людей і традицій. Тамара Михайлівна пройшла всі щаблі вчительської кар’єри: працювала в бібліотеці, була вчителем хімії (її учні виборювали найвищі нагороди в турнірах, конкурсах, олімпіадах), директором школи, ректором обласного інституту післядипломної освіти, завідувачем кафедри, директором Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти. Тому вона гарно знає й тонко відчуває всі потреби, запити сучасної освітянської спільноти.

Тамара Михайлівна висталила в собі характер сильної жінки, відповідальної й наполегливої, вимогливої й цілеспрямованої, витривалої й працьовитої, енергійної й послідовної у своїх діях, учинках, принципової й чесної.

Синергетика цих чеснот набуває свого особливого багатогранного проявлення в період перебування Тамари Михайлівни на посаді директора Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти».

Загальнопоширеним є вислів американського психолога, провідного фахівця з питань лідерства Уоренна Бенніса, що менеджер робить речі правильно, а лідер — робить правильні речі, тож недостатньо вміти щось робити гарно, треба робити те, що є важливим, доречним, потрібним суспільству, людині зокрема. Лідерами стають на основі своїх дій та доброчесності намірів.

Саме Тамара Михайлівна є яскравим зразком сучасного лідера ХХІстоліття. Вона – самовідданий керівник, яка має позитивне стратегічне мислення, спроможна надихати та підтримувати команду на шляху втілення професійних задумів. Якість її управління людськими ресурсами ґрунтується на вірі в людей, повазі до ЛЮДИНИ, професіонала, взаємопідтримці, готовності до змін, відкритості до нових ідей.

За педагогічний вишкіл Тамарі Михайлівні вдячні багато поколінь її студентів, аспірантів, які стали вчителями, директорами, ректорами, знаними в Україні та поза її межами вченими; за численні наукові праці, які випереджають на багато років за своєю новизною і важливістю – їй вдячні науковці, освітяни, педагоги Нової української школи; за активну громадянську патріотичну позицію – уся наша українська спільнота….

Про багатогранність її душі говорить хобі і захоплення: шахмати (має розряд із шахмат), плавання, танці, театр, опера… Усієї багатогранності її душі не можна перерахувати.

Глибокоповажна Тамаро Михайлівно!

Прийміть щирі вітання з Днем народження від усіх членів Вашої інститутської і кафедральної родини.
Ніби спеціально для Вас викарбовані із любові і тепла слова відомої «Оди жінці»:

Я дякую небу за долю..
За все, за дітей, за роботу, За щастя і мир мого дому,
Й за ті неминучі турботи, Які б не бажала нікому..
За радість, за щастя, за ласку,
За сильний свій батьківський рід,
За тиху бабусину казку, За мамину посмішку вслід.
І гордо несу свою ношу, Велично ступаючи в світ,
-Я жінка! Я сильна! Я зможу!- Лунає багато вже літ
Я жінка! Я сильна! Я зможу! Жива! Значить все переможу!!!

Даруй, Боже, висловлювати Вам свою вдячність і любов ще многая і многая літа!

З повагою і великою вдячністю –

колектив ЦІППО ДВНЗ «Університет менеджменту освіти »,

колектив кафедри філософії і освіти дорослих