ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ЯНИ СУХЕНКО З ДИСЦИПЛІНИ «ТЕОРІЯ ТА МЕТОДИКА ПСИХОЛОГІЧНОГО ТРЕНІНГУ» ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА ТЕМУ: «ОСОБЛИВОСТІ ГРУПОВОЇ ДИНАМІКИ В ПСИХОЛОГІЧНОМУ ТРЕНІНГУ»

28 лютого 2020 року кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та особистісного розвитку Навчально-наукового інституту менеджменту та психології Яна Сухенко провела відкриту лекцію з дисципліни «Теорія та методика психологічного тренінгу» для здобувачів вищої освіти на тему: «Особливості групової динаміки в психологічному тренінгу».

Лекція є складовою освітньо-професійної програми з підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності «Психологія» за освітнім рівнем «бакалавр» і проведена для студентів ІІІ курсу денної форми навчання, групи ПБ-17-Д2.

Під час лекції викладач визначила актуальний рівень знань студентів щодо проблеми групової динаміки в тренінгу, з’ясувала їх запити стосовно поглибленого вивчення теми, сфокусувалася на стадіях розвитку групи в тренінгу та формах управління груповою динамікою (директивна, недирективна, фасилітативна); проаналізувала особливості груп зі спонтанною та керованою динамікою. У дискусійному форматі спільно зі студентами були обговорені феномени групової динаміки та визначені можливості їх урахування в різних видах тренінгів (групова напруга, групова єдність, групова згуртованість); визначені варіанти визначення групових норм; а також змодельовані позиції тренера та учасників групового процесу на різних його етапах.

На занятті були створені умови для вільного обміну думками у форматі «міркування викладача – міркування студентів», для розгортання групового динамічного процесу, визначення та засвоєння його особливостей студентами на основі теоретичних положень і рефлексії набутого досвіду навчальної взаємодії.

На лекції були присутні: завідувач кафедри, доктор психологічних наук, професор кафедри психології та особистісного розвитку П.В. Лушин, доктор психологічних наук, професор кафедри психології та особистісного розвитку О.В. Брюховецька, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та особистісного розвитку А.І. Гусєв, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та особистісного розвитку С.О. Хілько, кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології та особистісного розвитку М.С. Діденко.

На кафедрі викладачі обговорили лекцію та відзначили, що викладач Яна Сухенко добре володіє теоретичним матеріалом, реалізує особистісно зорієнтовану модель навчання, активно використовує інтерактивні методи, технічні засоби для візуалізації окремих теоретичних положень, вільно володіє державною мовою та висловили позитивне враження від відкритого заняття в цілому.