Тренінг щодо проблеми адаптації військовослужбовців до мирного життя (за сприяння ГО «ФУНДАЦІЯ ПЬЮСЕЛІКА»)

У період з 12.06.18 р. по 15.06.18 р. викладачі кафедри економіки, підприємництва та менеджменту взяли участь у тренінгу на тему «Якісна комунікація як запорука успіху соціальної адаптації ветеранів до умов мирного життя», що відбувся на базі ДВНЗ «УМО» в актовому залі Інститута педагогіки у рамках соціального проекту Френка Пьюселіка за сприяння ГО «ФУНДАЦІЯ ПЬЮСЕЛІКА», підтримки ГО «Трансформація» та Компанії «Pucelik Consulting Group».

Головним тренером заходу був Френк Пьюселік, один з розробників нейролінгвістичного програмування, бізнес-консультант, бізнес-тренер, автор розробок в галузі психотерапії, реабілітації алко- та наркозалежності серед молоді. Учасників тренінгу, – серед яких були ветерани АТО, військові та медичні психологи, співробітники та здобувачі вищої освіти ДВНЗ «УМО» тощо, – загалом становило більше 300 осіб.

Головна мета тренінгу полягала у обговоренні основ формування успішної комунікації з людьми в різних емоційних станах, вміння невербально визначати основні емоційні стани, а також, знання про способи контролю емоційних станів. Крім цього в ході тренінгу аналізувалися шляхи щодо того, як доносити власні поняття та принципи для однакового сприйняття реальності всіх учасників комунікації та багато іншого.

Особлива увага приділялась обговоренню проблем соціально-психологічної адаптації військовослужбовців, особливостей роботи з ПТСР, різних поведінкових проявів у військовослужбовців, які допомагають їм вижити на війні, але які не сприймаються суспільством у повсякденному житті тощо.

В організації проведення тренінгу взяли участь адміністрація ДВНЗ «УМО», адміністрація та співробітники ННІМП.

14.06.18 р. директором ННІМП Алейніковою О. В. було організовано участь завідувачів кафедр ННІМП у прес-конференції, що сприяло поширенню інформації про можливості та переваги навчання в ННІМП.

Під час тренінгу та в ході прес-конференції завідувач кафедри економіки, підприємництва та менеджменту Бурлаєнко Т. І. виступила перед учасниками тренінгу з метою поширення інформації про особливості навчання за спеціальностями 073 «Менеджмент», 051 «Економіка», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

В результаті проведення тренінгу представники різних організацій та верств населення поглибили свої знання щодо питання ПТСР та особливостей спілкування з ветеранами АТО, що має велике значення в сучасних умовах українського суспільства.