П’ята міжнародна науково-методична конференція «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи»

З 31 березня по 1 квітня 2017 року члени кафедри педагогіки, управління та адміністрування (завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор З. В. Рябова та кандидат педагогічних наук, доцент Т. А. Махиня) взяли активну участь у роботі П’ятої міжнародної науково-методичної конференції «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи», організованою Академією української преси при підтримці Міжнародного фонду «Відродження», Програми У-Медіа Інтерньюс Нетворк та Академії Deutsche Welle.

Під час роботи конференції її учасниками, серед яких були представники міжнародних, громадських та молодіжних організацій, учителі загальноосвітніх навчальних закладів, науково-педагогічні працівники вищих педагогічних навчальних закладів, закладів післядипломної педагогічної освіти, співробітники бібліотек, науковці та працівники мас-медіа, представники органів місцевого самоврядування, обговорювалися такі актуальні питання як:

- медіаграмотність як життєво необхідна навичка в сучасному соціально-політичному та культурному полі України;

- медіаосвіта і громадянське суспільство;

- медіаосвіта і медіаграмотність: інтегровані практики;

- педагогічні інструменти в часи інформаційних війн;

- медіаосвіта і медіаграмотність в дошкільних навчальних закладах;

- медіаосвіта і медіаграмотність у загальноосвітніх навчальних закладах: практика проблеми, - перспективи (початкова та загальна середня освіта);

- медіаосвіта і медіаграмотність у післядипломній та вищій педагогічній освіті;

- медіа- та інформаційна грамотність: функціонал сучасної бібліотеки;

- медіаосвіта: моделі впровадження в позашкільних навчальних закладах

тощо.