семінар «Стан та перспективи викладання предметів духовно-морального спрямування у закладах загальної середньої освіти» для методистів предметів духовно-морального спрямування ОІППО»

11-12 лютого 2021 р. за участі завідувачки кафедри педагогіки, адміністрування і соціальної роботи Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктора педагогічних наук Сіданіч Ірини Леонідівни було проведено семінар на тему «Стан та перспективи викладання предметів духовно-морального спрямування у закладах загальної середньої освіти» для методистів предметів духовно-морального спрямування ОІППО» в онлайн-форматі.

За два дні 380 освітян, серед яких майже 20 випускників освітньої програми «Християнська педагогіка» відвідали семінар, активно слухали методистів ОІППО, задавали питання, писали позитивні коментарі.

У роботі семінару взяли участь:

• ректор Університету менеджменту освіти Микола Олексійович Кириченко, який привітав учасників семінару і запросив на навчання в магістратурі і аспірантурі за різними освітньо-професійним програмами.
  • Євтушенко Раїса Іванівна, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України, модератор семінару, яка проаналізувала стан та перспективи вивчення предметів духовно-морального спрямування в Новій українській школі.
  • Сіданіч Ірина Леонідівна, завідувач кафедри педагогіки, адміністрування і соціальної роботи Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, модератор другого дня семінару охарактеризувала тему «Стан та перспективи наукового пошуку формування і розвитку духовно-моральних цінностей дітей та молоді в Україні».
  • Марущенко Володимир Станіславович, голова Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України ознайомив із головними досягненнями щодо співпраці релігійних організацій України із закладами освіти з питань духовно-морального виховання дітей та молоді на християнських цінностях поділився.
  • Євтушенко Раїса Іванівна, головний спеціаліст МОН, яка доповіла про порядкок надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам.
  • Новікова Дар’я Петрівна, директор Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія, яка ознайомила із методичними рекомендаціями до впровадження духовної літератури в освітній процес розповіла.
  • Бербека Василь Володимирович, магістр педагогічних наук,директор БО БФ «Живи, Буковино!» та «Живи, Україно!», член Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України визначив перспективи взаємодії благодійної організації БФ «Живи, Буковино» та «Живи, «Україно!» з ЗЗСО з питання духовно-морального виховання на засадах християнських цінностей доповів.
  • Жуковський Василь Миколайович, доктор педагогічних наук, професор Національного університету «Острозька академія», описав проблеми і перспективи викладання предметів духовно-морального спрямування в Україні.

Тематика виступів другого дня семінару представлена темами:

• «Взаємодія ЗЗСО і сім'ї як важлива складова формування духовності здобувачів освіти» – Мудрик Лілія Євгенівна, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.
  • «Курси духовно-морального спрямування як один із інструментаріїв формування життєвих компетентностей учнів нової української школи (З досвіду роботи ЗЗСО Волинської області)» – Рудь Оксана Володимирівна, ст. викладач кафедри менеджменту освіти Волинського ІППО.
  • «Про шляхи активного поширення предметів духовно-морального спрямування у заклади освіти» – Подгаєць Олег Феліксович, учитель Одеського навчально-виховного комплексу №13 Суворовського району м. Одеси
  • «Викладання предметів духовно-морального спрямування. Форми. Методи. Методика викладання» – Надія Гузик, директор комунального закладу «Южненська Авторська М.П.Гузика експериментальна спеціалізована загальноосвітня школа-комплекс І-ІІІ ступенів Южненської міської ради Одеської області».
  • З досвіду управління процесом духовно-морального виховання в столичному закладі освіти – Діденко Л. Ф, директор НВК Деснянка мКиєва.
  • «Християнський часопис «Слово вчителю» – надійний методичний порадник для викладання предметів духовно-морального спрямування» - Доля Надія Георгіївна, редактор журналу «Слово вчителю».
  • «Шляхи оптимізації викладання предметів духовно-морального спрямування в Україні» - Рогова Олена Георгіївна, відповідальна за викладання предметів духовно-морального спрямування в Дніпропетровській області.
  • «Проблеми та перспективи духовно-моральної освіти в Україні» – Віталій Шульга, голова ГО «Українська асоціація педагогів-християн».

Учасників семінару зацікавили виступи О. Романенко, М.Жебляк, О.Олійника, А. Жуковського, О. Кривенко, Л. Рибалко й інші. Всі учасники отримають сертифікат і відеозапис семінару.

Щиро дякуємо всім методистам ОІППО і педагогам предметів духовно-морального спрямування за активну участь і В.Бербеці за надання платформи і якісну підготовку Всеукраїнського семінару.