НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ПСИХОЛОГІЇ ДОЛУЧИВСЯ ДО ВШАНУВАННЯ ТВОРЧОЇ СПАДЩИНИ Т. Г. ШЕВЧЕНКА!

У Навчально-науковому інституті менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» 9 жовтня 2017 року відбулося урочисте відкриття VIІI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. На урочистості були запрошені студенти, викладачі та педагогічні працівники.

Заступник завідувача кафедри, к. політ. н., доцент Букорос Т. О. відкрила захід та запросила взяти участь у конкурсі всіх охочих, наголосивши на безмежному потенціалі Шевченкового слова. Тетяна Олександрівна відзначила актуальність та велику значущість таких заходів для піднесення престижу української мови та літератури у молодого покоління, підвищення рівня загальної мовної культури, виховання в його учасників почуття гордості за свій народ.

Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці. І ось чому: поляки пишаються Міцкевичем, німці – Гете, англійці – Шекспіром, італійці – Данте, а ми, українці – Тарасом Шевченком.

Сьогодні Кожний з нас може сказати: «Мій прадід – Тарас Шевченко – мій Тарас Шевченко!».

Старший викладач кафедри управління проектами та загальнофахових дисциплін Стасюк Н. В. підготувала доповідь на тему «Шевченко – наш. Він для усіх століть…», а також запропонувала здобувачам вищої освіти Університету згадати біографію Великого Кобзаря, продемонструвавши стислий відеонарис його життя і творчості. Крім того, студенти пригадали вислови відомих людей про Шевченка та його видатні твори. Стасюк Н. В. зачитала вірші відомих письменників про основоположника української літератури та продекламувала уривки з творчості самого поета. На відкритті студентам було запроновано відеосюжет про памʼятники Тарасові Шевченку в Україні і закордоном. На завершення всі присутні у записі прослухали «Заповіт», квінтесенцію всієї творчості Шевченка.

Перший етап конкурсу, який заплановано на листопад 2017 року, відбудеться на базі ДВНЗ «Університет менеджменту освіти».

У ході першого етапу конкурсу творче завдання буде спрямовано на виявлення у студентів мистецтва володіння художнім словом, виявлення рівня мовно-літературної підготовки здобувачів вищої освіти. Творча робота конкурсу передбачатиме теми, пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню націй, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Шевченко.

ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» створено оргкомітет, затверджено журі конкурсу та розроблено критерії оцінювання творчих робіт.