Участь кафедри психології та особистісного розвитку у Відкритому семінарі психотерапевта Бірджіт Нельсон (Данія)

19 жовтня 2018 р. в ДВНЗ "Університет менеджменту освіти" відбувся Відкритий семінар психотерапевта Birgitte Nielsen (Данія) на тему: «Чую голос в собі», організований двома аспірантками зі спеціальності 053 "Психологія": методистом кафедри психології та особистісного розвитку Мухіною Любов'ю та практичним психологом Горішнею Катериною за підтримки керівництва ННІМП, ДВНЗ "УМО" та Інституту психології ім. Г. С. Костюка.

Серед учасників семінару були викладачі кафедри психології та особистісного розвитку, практичні психологи, педагоги, соціальні працівники та ін.

Семінар був присвячений питанням особливостей надання психологічної допомоги людям, які мають певний життєвий досвід, що спричиняє наявність нестандартних психічних переживань: здатність чути голоси, які не чують оточуючі.

В процесі виступу та проведення майстер-класу датська психотерапевт Бірджіт Нельсон познайомила присутніх з унікальним методом психотерапії Voice-hearing, який був започаткований у 1985 році датськими психотерапевтами Marius Romme та Sandra Eschers.

Завідувач кафедри психології та особистісного розвитку, професор Лушин П. В. охарактеризував роботу датської психотерапевта як таку, при якій Бірджіт Нельсон вдалося екологічно долучити аудиторію до набутого нею досвіду успішної багаторічної психотерапевтичної праці з клієнтами, що чують голоси, підкреслюючи екофасилітативні елементи в методі Бірджіт Нельсон, коли те, що часто вважають психічною хворобою, розглядається і використовується як предмет ефективного надання психологічної допомоги (https://www.facebook.com/pavelushyn).

Особливістю даного відкритого семінару було те, що присутні інтерактивно залучалися до процесу групової роботи, ініціювалися дискусії та будь-яка творча участь.

Професор Лушин П. В. також мав змогу продемонструвати метод екофасилітації як інструмент екологічного, ефективного та короткочасного способу переживання екстремальних життєвих обставин, відновлення та посттравматичного зростання для надання психологічної допомоги людям, що чують голоси.

Відкритий семінар Бірджіт Нельсон "Чую голос в собі" має велике науково-практичне значення для практичних психологів, психотерапевтів, психіатрів, є цінним для розвитку наукових поглядів в сфері психології, психотерапії, психіатрії та розуміння особливостей надання психологічної допомоги людям, які чують голоси.