100 ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НАБУЛИ ІНТЕГРАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЕКСПЕРТІВ І ТРЕНЕРІВ З ПИТАНЬ ПРОВЕДЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО АУДИТУ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

П’ять тижнів в ДЗВО «Університет менеджменту освіти» на замовлення Державної служби якості освіти України тривало навчання 100 директорів закладів загальної середньої освіти, в яких у 2020 році будуть проведені планові інституційні аудити. В цьому році це вже друга підготовлена група освітніх експертів і тренерів з питань проведення інституційного аудиту в закладах ЗСО.

Під час навчання слухачі опанували зміст чотирьох модулів освітньої програми «Створення та розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Інституційний аудит». У відповідності зі структурно-логічною схемою навчання, заняття проводилися з використанням інтерактивних методів взаємодії учасників освітнього процесу, а саме: тренінгів, інтерактивних лекцій, workshops. Навчальні теми активно обговорювали на платформі УВУПО (http://uvupo.ues.net.ua) та в viber-групах. Слухачі опрацювали та отримали презентаційні матеріали, online-опитувальники, матриці, зразки підсумкових документів інституційного аудиту.

Освітній процес забезпечили дві команди тренерів:

• команда Державної служби якості освіти України – Руслан Гурак, Алла Бондар, Юрій Вергун, Олена Святенко, Валентина Бобир, Надія Жуган, Алла Захарова;

• команда ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України – професори Микола Кириченко, Наталія Клокар, Тамара Сорочан, Тетяна Лукіна, Олена Бондарчук, Зоя Рябова, доценти Надія Любченко, Лариса Оліфіра, Марина Скрипник, Наталія Гончаренко.

Враховуючи важливість питання ефективного управління ЗЗСО, за проханням колег, досвідчений і визнаний фахівець Володимир Захлюпаний, директор Ірпінської ЗОШ І-ІІІ ст. №13, Київської обл. провів інтерактивне заняття з питань фінансової автономії закладу ЗСО в умовах децентралізації управління освітою. Інтерактивне заняття щодо виконання завдань із захисту прав у сфері освіти провів чинний освітній омбудсмен України С. І. Горбачов.

Супровід навчання здійснювався кафедрою менеджменту освіти та права ЦІПО (завідувач проф. Зоя Рябова). Кураторами-тьюторами навчальних груп були професор В’ячеслав Супрун та доценти Надія Любченко, Наталія Зінчук, Вікторія Пугач.

Після успішного завершення навчання експерти-тренери з питань проведення інституційного аудиту та розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у ЗЗСО в урочистій обстановці отримали свідоцтва та сертифікати за підписом т. в. о. Голови Державної служби якості освіти України Алли Бондар та ректора ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України Миколи Кириченка.

Багато теплих слів та позитивних відгуків пролунало від учасників урочистостей. Зокрема, висловлювалися слова вдячності за ініціювання навчання освітніх експертів-тренерів, високий організаційний рівень і створення сприятливих умов для професійного зростання учасників освітнього процесу.

Щиро бажаємо нашим колегам-слухачам курсів ПК успіхів у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти та інституційного аудиту ЗЗСО, наснаги, подальшого професійного поступу та управлінської активності!