доповідь та майстер-клас професора П.В.Лушина в Інституті психології ім. Г. С. Костюка.

доповідь та майстер-клас професора П.В.Лушина в Інституті психології ім. Г. С. Костюка.

12 жовтня 2019 р. доктор психологічних наук, професор Лушин П.В. виступив з доповіддю на тему «Проблема суб’єктності в ситуації психологічної допомоги: екофасилітативний підхід» та провів майстер-клас на цю тему під час тренінг-семінару «Свобода як атрибут існування особистості», який відбувався протягом трьох днів 12–14 жовтня 2019 року в Інституті психології імені Г.С. Костюка.

Виступ з доповіддю та проведення майстер-класу створили умови для того, щоб професор Лушин П. В. не лише мав змогу висловити свої думки щодо свободи особистості, але також проілюструвати учасникам тренінг-семінару основні тези доповіді під час практичної консультативної роботи з клієнтом.

Основна ідея доповіді професора Лушина П.В. полягала в тому, що факт звернення клієнта до психолога – це вияв особистісної свободи, розширення можливостей особистості клієнта. Під час майстер-класу було успішно продемонстровано те, яким чином відбувається розкріпачення особистості у формі інсайтів, зняття тілесних затиснень та соціального розкріпачення.

На думку Лушина П.В. свободу доцільно визначати як тимчасову та перехідну категорію, яка за своєю суттю є процесом розширення спектру дій в ситуації неможливості / безвихідності / глухого кута.

Керівник тренінг-семінару, доктор психологічних наук, професор Швалб Ю.М. в своєму підсумковому виступі зазначив: «Вихідна базова форма свободи – це можливість приведення себе у відповідність з життєвим середовищем за рахунок власної активності».