ДУХОВНО-МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ В ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

З 29 червня по 4 липня 2021 року відповідно до плану роботи МОН України в Івано-Франківській області Верховинському р-ні (с. Красноїлля) було проведено ІІ Всеукраїнську літню школу на тему: «Духовно-моральне виховання дітей в закладах дошкільної освіти».

Відкриття літньої школи з духовно-морального виховання дітей в закладах дошкільної освіти, вітальне слово і презентацію представив Бербека Василь Володимирович, директор благодійного фонду «Живи, Україно!», член Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України, магістр освітніх, педагогічних наук, викладач предметів духовно-морального спрямування.

У круглому столі«Досягнення та перспективи духовно-морального виховання дітей дошкільного віку» взяли участьНерянова Світлана Іванівна, начальник відділу дошкільної освіти МОН України, Богуш Алла Михайлівна, доктор педагогічних наук, дійсний член НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії у галузі освіти, професор кафедри теорії і методики дошкільної освіти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.

Учасники літньої школи активно долучилися до участь у слуханні і обговоренні ключових доповідей конференції: Сіданіч Ірини Леонідівни, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки, адміністрування і спеціальної освіти Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України на тему «Стан та перспективи наукового пошуку формування і розвитку духовно-моральних цінностей дітей дошкільного віку»; Богуш Алли Михайлівни, доктора педагогічних наук, дійсного члена НАПН України, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії у галузі освіти, професора кафедри теорії і методики дошкільної освіти Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського на тему «Духовний розвиток дітей дошкільного віку і виховання у них духовних цінностей»; Химич Нінель Євгенівни,кандидата педагогічних наук, доцента кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти ДВНЗ «Переяславський державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (м. Переяслав), завідувача лабораторії духовного розвитку особистості на тему «Проблема підготовки педагогічних працівників до духовно-морального виховання дітей дошкільного віку»; Сучок Віри Євгенівни, завідувача закладу дошкільної освіти № 4 «Казка» м. Южне Одеська область на тему «Всеукраїнський досвід впровадження парціальної програми «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях в ЗДО № 4 «Казка» м. Южне»; Шиян Оксана Ярославівна, директора закладу дошкільної освіти № 94 м. Львів на тему «Впровадження парціальної програми духовно-морального виховання «Зерно любові»; Кіндрат Інни Ростиславівни, кандидата педагогічних наук, головної редакторки онлайн-шкіл MCFR Освіта, м. Рівне на тему «Духовно-моральний розвиток дітей дошкільного віку в умовах інтегрованого освітнього простору ЗДО»; Новікової Дар’ї Петрівни, директорки Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія» на тему «Східноєвропейська гуманітарна місія» із закладами дошкільної освіти, управліннями освіти та Інститутами післядипломної педагогічної освіти (Академіями неперервної освіти)» тощо.

Педагогічні працівники ознайомились з особливостями магістерських програм ДЗВО «Університету менеджменту освіти» НАПН України, розробили резолюцію щодо системи розвитку духовно-моральних цінностей дітей дошкільного віку в 2021-2022 навчальному році.

Отриманий досвід роботи в літній школі суттєво сприятиме активізації духовно-морального виховання дітей в закладах дошкільної освіти в сучасному освітньому середовищі.