МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «РОЗБУДОВА ВНУТРІШНІХ СИСТЕМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ У ЗВО УКРАЇНИ»

21 – 22 жовтня 2020 року проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків Наталія Муранова та завідувач відділу моніторингу якості вищої освіти Олена Безнос взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України (до 10-ї річниці затвердження Програми заходів із забезпечення якості освіти у КНУТШ)».

Відрили конференцію ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, Перший заступник Міністра Міністерства освіти і науки України Андрій Вітренко, Президент НАПН України Василь Кремень, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт, Голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк.

У рамках панелі 1 «Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти» іноземні колеги поділились досвідом із питань розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в Університеті Констанца (Німеччина) ‑ відповідальний за забезпечення якості в Європейському університетському альянсі реформ, Франк Вехінгер та у Державному університеті Кальярі (Італія), координатор групи із забезпечення якості професор кафедри електротехніки та електронної техніки Еліо Усаі.

У панелі 2 «Розвиток культури якості у закладах вищої освіти» виступив Олег Шаров, Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України. Національний експерт з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ проголосив промову «Баланс лідерства та відповідальності університетського менеджменту в розвитку культури якості закладу вищої освіти».

У панелі 3 «Взаємозв’язок між внутрішнімі зовнішнім оцінюванням якості освіти» виступив Юрій Рашкевич, Член Національного агентства кваліфікацій. Національний експерт з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ на тему «Інструменти врахування потреб ринку праці в освітніх програмах». Також у роботі цієї панелі прийняти участь Богдан Моркляник, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості освіти; член Національного агентства кваліфікацій; Світлана Калашнікова; радник при дирекції Інституту вищої освіти НАПН України. Національний експерт з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+; Жаннета Таланова; менеджер з аналітичної роботи, координатор команди Національних експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+, Національний Еразмус+ офіс в Україні та інші.

У панелі 4 «Якість освіти: погляд студентів» виступили:Костянтин Агафонов, президент ГО «Українська асоціація студентів»; представник здобувачів у ГЕР із галузі знань 22 «Охорона здоров’я»; Кирило Кузнецов, представник здобувачів у ГЕР із галузі знань 07 «Управління та адміністрування», член Європейського студентського об’єднання із забезпечення якості вищої освіти (ESU QA Pool), студент Sciences Po Париж, Франція; Павло Михайлюк, голова Освітнього департаменту Студентського парламенту КНУ імені Тараса Шевченка.

Дякуємо оргкомітету за високий рівень організації Міжнародної науково-практичної конференції «Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ЗВО України, що сприятиме в подальшому розвитку та реалізації системи забезпечення якості вищої освіти та освітньої діяльності у закладах вищої освіти України.