Освіта Київщини в європейському вимірі: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ  В КОНТЕКСТІ  ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

Освіта Київщини в європейському вимірі: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

28 березня 2017 р. у місті Бровари Київської області відбувся Міжнародний конгрес «Освіта Київщини у європейському вимірі».

Учасників конгресу вітали Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України; Василь Кремень, Президент НАПН України; Олександр Горган, Голова Київської обласної державної адміністрації; Ігор сапожко, міський голова м. Броварів. На захід прибули зарубіжні делегації Азербайджану, Республіки Білорусь, Республіки Болгарія, Держави Ізраїлю, Китайської народної республіки, Республіки Польща, Чеської республіки, Швейцарської конфедерації, Японії.

Серед заходів – дискусійна панель «Сучасні тенденції міжнародного партнерства у професійній освіті». Модератор заходу – доктор педагогічних наук, професор Лариса Сергеєва (ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України), відкриваючи дискусії зазначила, що механізми міжнародної співпраці створюють умови для спільного аналізу досвіду, виявлення найкращих варіантів рішень та кращих практик діяльності в різних освітніх та наукових сферах. Цінність такої взаємодії безумовна. Вивчення зарубіжного досвіду є важливим фактором і підґрунтям для самовдосконалення власних педагогічних технологій.

Учасників дискусійної панелі привітав Віктор Паржницький, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти ДНУ «Інститут модернізації освіти», кандидат педагогічних наук. У дискусії взяли участь: Саулюс Зібартіс, директор департаменту неперервної освіти  Міністерства освіти і науки Литовської Республіки, Саулюс Даргужас, директор закладу «Шауляйський професійний загальноосвітній центр» Литовської Республіки; Олексій Раков, продат-менеджер ТОВ «Геберіт трейдінг»; Олексій Солоненко, керівник навчального центру «СІНІАТ»; Ірина Савченко, вчений секретар Національного центру «Мала академія наук», кандидат педагогічних наук старший науковий співробітник; Ірина Слюсар, заступник директора ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної  освіти»;  Тетяна Святницька, методист ДНЗ «Київське обласне вище професійне училище харчових технологій та ресторанного сервісу».