ПЕДАГОГІЧНА ТА УПРАВЛІНСЬКА ДОСКОНАЛІСТЬ У ПРОФЕСІЙНІЙ ТА ФАХОВІЙ ПЕРЕДВИЩІЙ ОСВІТІ УКРАЇНИ: ПАРТНЕРСТВО ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ

ПЕДАГОГІЧНА ТА УПРАВЛІНСЬКА ДОСКОНАЛІСТЬ У ПРОФЕСІЙНІЙ ТА ФАХОВІЙ ПЕРЕДВИЩІЙ ОСВІТІ УКРАЇНИ: ПАРТНЕРСТВО ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ

29 листопада 2021 року науково-педагогічні працівники ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України взяли участь у стратегічній сесії-виставці «Педагогічна та управлінська досконалість у професійній та фаховій передвищій освіті України: партнерство та європейські стандарти» на базі ДНЗ Українська інженерно-педагогічна академія (Харків, Україна). Формат проведення заходу: offline та online за допомогою сервісу Google Meet та трансляції на YouTube, загальна кількість підключень майже 500 учасників. 

Привітали учасників сесії-виставки: Олена Коваленко, ректор Української інженерно-педагогічної академії; Анжеліка Крутова, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації; Віра Рогова, заступник Міністра освіти і науки України; Томас Дайсінгер, координатор проєкту Erasmus+ PAGOSTE, (Університет Констанца, Німеччина); Жанна Таланова, експерт з аналітичних питань Національного Еразмус+ офісу в Україні, координатор Національної команди експертів з реформування вищої освіти.

Мета проведення заходу: відкриття Центру педагогічної та управлінської досконалості для професійної (професійно-технічної) освіти в Україні для реалізації Концепції розвитку системи підготовки викладачів професійної освіти на основі партнерства та презентація роботи Асоціації з розвитку професійної та неперервної освіти. 

Науково-педагогічні працівники Університету Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків;

Зоя Рябова, завідувач кафедри менеджменту освіти та права; Олена Бондарчук,завідувач кафедри психології управління; доценти кафедри менеджменту освіти та права: Олена Коврига, Роман Козенковикладачі кафедри психології управління: Алла Москальова, Максим Москальов, Наталія Пінчук, Світлана Казакова; Світлана Грицай, директор центру міжнародного співробітництва та освіти; Олена Безнос, завідувач відділу моніторингу якості вищої освіти у межах сесії-виставки стали учасниками круглого столу «Партнерство для підготовки викладачів професійної освіти в Україні та розбудова асоціації з розвитку професійної та неперервної освіти», під час якого відбулося:

  • Презентація проєкту Erasmus+ PAGOSTE (Оксана Мельник, науковий співробітник кафедри бізнес та економічної освіти І Університету міста Констанц, Німеччина).
  • Презентація Асоціації з розвитку професійної та неперервної освіти та її завдання в контексті розвитку професійної освіти України (Олександр Купріянов, проректор з наукової роботи Української інженерно-педагогічної академії).
  • Підготовка викладачів професійної освіти в Україні: проблеми і тенденції розвитку (Наталія Брюханова, завідувачка кафедрою педагогіки, методики та менеджменту освіти Української інженерно-педагогічної академії).
  • Роботодавці у сфері професійної освіти і підготовки вчителів: важливі партнери і зацікавлені сторони (Родіон Колишко, директор Інституту професійних кваліфікацій, радник Конфедерації роботодавців України).
  • ЕРАЗМУС+ як нова можливість розвитку інтернаціоналізації та співпраці для професійної освіти України (Жанна Таланова, експерт з аналітичних питань Національного Еразмус+ офісу в Україні, координатор Національної команди експертів з реформування вищої освіти).
  • Дискусія щодо напрямів партнерства для підготовки кадрів професійної освіти в Україні та роботи Асоціації з розвитку професійної та неперервної освіти.

Учасники жваво обговорювали актуальні питання партнерства для підготовки викладачів професійної освіти в Україні та розбудова асоціації з розвитку професійної та неперервної освіти як в чаті так і наживо. Детальніше зі змістом можна ознайомитися за покликанням: https://cutt.ly/OT7yqnn