ПЛЕКАЄМО НАУКОВУ ЕЛІТУ

16 лютого 2022 року в Навчально-науковому інституті менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу наукових проєктів і розробок молоді «Універсіада-2022».

Учасниками «Універсіади – 2022» стали 60 учасників із закладів середньої освіти, коледжів, професійно(професійно-технічної) освіти, учні-члени МАН України з 10 областей України: Київської, Чернігівської, Сумської, Вінницької, Житомирської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Волинської, а також ‑ Республіки Польщі та Великої Британії.

Мета заходу ‑ розкриття творчого потенціалу особистості, сприяння розвитку проєктної діяльності здобувачів освіти, набуття молодим поколінням соціального досвіду, підтримка обдарованої молоді.

З вітальним словом до учасників «Універсіади – 2022» звернулися ректор Університету Микола Кириченко; директорка Навчально-наукового інституту менеджменту та психології Тетяна Рожнова; а також партнери ‑ представник Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Дитина» Роман Солоненко та начальник управління ресоціалізації та соціальної реабілітації Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, полковник внутрішньої служби Валерій Калівошко.

На онлайн-конференції були присутні: проректорка із науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків Наталія Муранова; науково-педагогічні працівники Університету, рецензенти, члени організаційного комітету, керівники секцій, члени конкурсної комісії, які у своїх виступах відмітили високий рівень підготовки науково-дослідницьких робіт учнів, їх обдарованість, талант, прагнення до самовдосконалення й самореалізації, великий творчий потенціал, а також вагому роль керівників-педагогів.

Презентували присутнім діяльність ННІМП здобувачки вищої освіти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Ольга Якубець та Дарія Верболюк. Від студентства Університету було організовано та проведено майстер-клас «Електронний булінг», розроблений здобувачами вищої освіти під керівництвом доцентки Оксани Дубініної.

Консультантами учасників конкурсу впродовж двох етапів конкурсу були Оксана Дубініна, доцентка кафедри публічного управління і проєктного менеджменту та Тетяна Бурлаєнко, завідувачка кафедри економіки, підприємництва та менеджменту.

Захист конкурсних робіт відбувався у шести секціях: «Управління та адміністрування, основи економіки, основи менеджменту, соціальна адаптація особистості, географія» (керівники ‑ доцентка Тетяна Бурлаєнко та професорка Валентина Іванова); «Іноземна мова (англійська)» (керівник – доцент Володимир Івкін); «Історія України» (керівник – доцентка Алла Вініченко); «Психологія, біологія» (керівник – професорка Олександра Брюховецька); «Математика, комп’ютерні науки» (керівник – доцентка Тетяна Махиня); «Освіта, педагогіка» (керівник – професорка Ганна Тимошко).

Під час обговорення й оцінювання наукових проєктів учасників панувала тепла і дружня атмосфера, а також належна комунікація між педагогічними працівниками закладів освіти та науковцями ННІМП.

Переможцями «Універсіади – 2022» визнано 19 найкращих наукових проєктів. Учасників-переможців нагороджено відповідними Дипломами, а партнерів конкурсу, керівників-педагогів й науково-педагогічних працівників Університету ‑ Подяками ректора Університету.

Уперше в історії конкурсу було обрано переможців, роботи яких відзначені Асоціацією міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Дитина» і нагороджено у номінації «Гран-прі» цінним подарунком, це ‑ наукові проєкти Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка.

Від ректорату із заключним словом виступила проректорка із науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків Наталія Муранова, яка висловила подяку організаторам, учасникам конкурсу, науковим керівникам; побажала юним науковцям «…втілити свої ідеї та мрії у життя, подальших успіхів у навчанні та дослідницькій діяльності на благо розквіту вітчизняної науки та запросила учасників на навчання до Університету».

Асоціація міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Дитина» забезпечила всіх конкурсантів цінними призами та подарунками, а медіа підтримку надало організаторам RADIO MOTYW, республіка Польща, (https://www.radio-motyw.eu), головним редактором якого є доктор габілітований, професорка Катажина Бохеньська-Влостовська.

За результатми конкурсу підготовлено спеціальний репортаж кореспондентомRADIOMOTYW від України завідувачкою кафедри економіки, підприємництва та менеджменту ННІМП Тетяною Бурлаєнко.

Технічну підтримку заходу здійснював Центр «Громадська місія» (ГО «Возлюби»)в особі Дмитра Грищука та Тимошенко Єгора, публікаційну підтримку ‑ компанія «КОПИРЦЕНТР».

Сердечно вітаємо переможців і учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу наукових проєктів і розробок молоді «Універсіада-2022». Зичимо їм мирного неба, міцного здоров’я, щастя, добра, процвітання, віри у майбутнє, зростання, професійного зростання! Вдячні науковим керівникам за виховання талановитої молоді. Бажаємо їм творчості, невичерпної енергії, високого професіоналізму, оптимізму, наукових успіхів та нових відкриттів серед учнів на славу та процвітання науки України!