РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ  ПЕДАГОГІЧНИХ МАЙДАНЧИКІВ СХВАЛЕНО

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ПЕДАГОГІЧНИХ МАЙДАНЧИКІВ СХВАЛЕНО

7 лютого 2019 р. у НАПН України відбулося засідання Науково-методичної комісії з професійної педагогіки, психології та змісту професійно-технічної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, де обговорювалась інноваційна освітня діяльність закладів професійної (професійно-технічної) освіти на всеукраїнському рівні.

Під головуванням академіка-секретаря відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України Неллі Ничкало, за участю заступника директора Департаменту професійної освіти МОН України Катерини Мірошніченко заслухано й обговорено звіти про проведені педагогічні експерименти всеукраїнського рівня.

Інноваційна освітня діяльність (експеримент) Всеукраїнського рівня проводиться на базі 12 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, серед яких: ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» з теми: «Технологія забезпечення доступності освітнього простору професійно-технічного навчального закладу для учнів із порушеннями слуху» (наказ МОН № 565 від 25.05.2016 р.) та Криворізький професійний гірничо-технологічний ліцей з теми «Педагогічні умови формування конкурентоздатності  фахівців гірничого профілю у професійно-технічних  навчальних закладах» (наказ МОН № 665 від 13.06.2016 р.) – науковий керівник доктор педагогічних наук, професор лариса Сергеєва.

Очікувані результати експериментальної роботи у ДНЗ «Одеський центр

професійно-технічної освіти» досягнуті, розроблено технології забезпечення доступності освітнього простору для учнів із порушеннями слуху; структурно-змістову модель інноваційних технологій та методик освіти дітей з порушеннями слуху в умовах закладу професійної (професійно-технічної) освіти; адаптовані програм з урахуванням вивчення проблеми навчання учнів з порушеннями слуху; наявні позитивні зміни в динаміці застосування технологій та методик освіти дітей з порушеннями слуху; розроблено та апробовано додаткові спецкурси з основ підприємницької діяльності, вивчення іноземної, української мови, математики та фізики, навчальні посібники з технічного креслення та санітарно-технічних робіт, впроваджується модульна система навчання.

Педагогічний експеримент на базі Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею триває.

Президент НАПН України Василь Кремінь нагородив Почесною грамотою НАПН України директора ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Сергія Сущенка та вручив Подяки активним провідникам інноваційної освітньої діяльності заступнику директора Світлані Александровій та методисту Галині Гребеньковій.