СЕМІНАРИ – ПРАКТИКУМИ ДЛЯ СЛУХАЧІВ ЦІПО: ПРАКТИКООРІЄНТОВАНИЙ ЗМІСТ ПРОВЕДЕННЯ

10.02.2022 р. кафедрою професійної і вищої освіти ЦІПО проведено семіна– практикум для слухачів курсів підвищення кваліфікації (категорія – Директори ЗП(ПТ)О») панорамний вебінар «Джерело інновацій» з практики проведення заходів інноваційного віддаленого кластеру «Енергоімпульс» педагогічного експерименту регіонального рівня «Забезпечення якості професійної підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю в НПЦ ЗП(ПТ)О».

Досвід діяльності педагогічних колективів представили ДЗПО «Одеській центр ПТО» (директо Сергій Сущенко) і Чернівецьке ВПУ радіоелектроніки (директор к.п.н Савелій Одайський).

Учасників вебінару привітали: Лариса Сергеєва, завідувач кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, голова Координаційної ради ІВ кластеру; Таїса Абозіна,  заступник директора Департаменту – начальник управління професійної та вищої освіти, молодіжної політики та організаційно-документального забезпечення Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації; Лілія Бурченко, начальник відділу професійної освіти та ліцензування Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, кандидат політичних наук; Наталія Муранова, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв'язків ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член Координаційної ради ІВ кластеру; Тетяна Стойчик, заступник директора з навчально-виробничої роботи Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею, доктор педагогічних наук, співголова Консультаційної ради ІВ кластеру.

Представлено Відеодайджест «Одещина – морські ворота України» та відеодайджест  «Буковина – край Черемоша й Прута», презентовано роботу НПЦентрів, виступили Ігор Дубчак, виконавчий директор Об’єднання організації роботодавців Одеської області та Мар'яна Пацарнюк, начальник відділу персоналу ТОВ «Автомотів Електрік Україна», Чернівецька область; представлено модель фахівця з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» (Оксана Задорожна, викладач, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти») та логістичну модель управління розвитком ЗП(ПТ)О на засадах педагогічної логістики (Світлана Микитюк, директор НМЦ ПТО у Чернівецькій області).

В обміні думками та підведенні підсумків взяли участь: Тетяна Кіященко, директор Золотівського професійного ліцею, м. Золоте, Луганська область; Вікторія Алєксеєвець, заступник директора ДПЗ «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі», Кіровоградська область; Наталія Мартинюк, директор НМЦ ПТО у Черкаській області; Наталія Самойленко, директор НМЦ ПТО у Сумській області, к.п.н., Ольга Слюсарєва, директор НМЦ ПТО у Закарпатській області, Вікторія Купрієвич, к.п.н., доцент кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО.

Профтехосвітяни із Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської та Луганської областей високо оцінили практикоорієнтований зміст проведення семінарів-практикумів.