«SOFT SKILLS» ‒ НАВИЧКИ ПРОФЕСІЙНОЇ УСПІШНОСТІ: РЕЗУЛЬТАТИ ПЕДАГОГІЧНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ

21 грудня 2021 року відбувся міжрегіональний вебінар (за міжнародної участі) за програмою педагогічного експериментурегіонального рівня з теми «Формування мяких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти»(науковий керівник ‒ доктор педагогічних наук, професор Лариса Сергеєва, науковий консультант ‒ президент ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти» Катерина Мірошніченко).

Учасників експериментальних педагогічних майданчиків із чотирьох ЗП(ПТ)О Кіровоградської, Одеської, Харківської, Чернівецької областей привітали: Алла Луцька, головний консультант секретаріату Комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій Апарату Верховної Ради України; Тетяна Баланецька,головний спеціаліст відділу професійної освіти і ліцензування Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації; директори (заступники) обласних НМЦ(К) ПТО (Світлана Микитюк, Алла Шолудько, Тетяна Русланова, Лариса Кашуба).

Навчально-методичний центр ПТО у Чернівецькій області (директор Світлана Микитюк) є партнером кафедри професійної і вищої освіти ЦІПО.У вебінарі взяли участь та виступили: професор кафедри, доктор педагогічних наук, професор Ганна Романова і Ксенія Цицюра, іноземний експерт Цзясінського університету, місто Цзясін, Китайської народної республіки (中華人民共和國; Zhōnghuá Rénmín Gònghéguó), аспірантка кафедри. Міжнародним досвідом провадження програми Еразмус+ колективу Ризького технікуму туризму та творчої індустрії поділилась Зане Саукане (Zane Saukane), проєкт-менеджер Ризького технікуму туризму та творчої індустрії, м. Рига, Латвійська республіка (Latvijas Republika).

Досвідом формування Soft skills поділились педагогічні працівники ВПУ № 3 міста Чернівці (директор – Олеся Нікішина).

Учасники педагогічного експерименту обмінялись думками та прийняли певні рекомендації.