У БІНПО ВІДБУВСЯ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР  «УПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ ПРАКТИК У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ»

У БІНПО ВІДБУВСЯ РЕГІОНАЛЬНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «УПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ ПРАКТИК У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ»

09.06.2021 р. у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН Українивідбувся Регіональний науково-практичний семінар «Упровадження сучасних освітніх практик у процесі підготовки кваліфікованих робітників».

Семінар організовано та проведено в співпраці з Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровської області.

У семінарі взяли участь педагоги із семи закладів освіти (ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського», Державний навчальний заклад «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області», Зеленодольський професійний ліцей, Регіональний центр професійно-технічної освіти № 1 м. Кременчука, Державний професійно-технічний навчальний заклад «Апостолівський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів», Західно-Донбаський професійний ліцей ДНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій».

Виступили із доповідями 14 спікерів. Було зареєстровано 125 учасників семінару, зокрема педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з Дніпропетровської, Полтавської, Харківської областей.

До учасників Регіонального науково-практичного семінару звернувся завідувач кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, кандидат політичних наук, доцент Андрій Борисович Єрмоленко.

Учасників конференції привітав директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області Віктор Михайлович Василиненко, який окреслив стратегічні напрями формування системи трудового робітничого потенціалу регіону.

Заступник директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області Олена Вікторівна Гришаєва презентувала учасникам семінару можливості нового сайту НМЦ як ресурс для підвищення методичної та педагогічної компетентності педагога ЗП(ПТ)О.

Результати практичного впровадження сучасних освітніх практик в процесі підготовки кваліфікованих робітників презентовано під час виступів: Болбат С.В. (заступник директора з НВР ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського»), Алатаєвої О.В. (заступник директора з НВР ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області»), Крючковської А.В. (викладач ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області»), Пащенко Д.В. (заступник директора з НВР Зеленодольського професійного ліцею). Проаналізовано питання організації професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників за дуальною формою здобуття освіти на засадах компетентнісного підходу, упровадження сучасних технологій навчання та новітніх виробничих технологій у професійну підготовку кваліфікованих робітників.

Викладачі професійно-теоретичної підготовки та майстри виробничого навчання Мотузко П.В., Тристан О.В., Бойко Л.М., Сасик А.В., Афанасьєва О.Ю., Міщенко Т.О., Туминська С.Г. висвітлили у виступах досвід практичного впровадження та використання електронних посібників, тестових технологій для формування і контролю навчальних досягнень здобувачів професійної освіти, створення електронного контенту до уроків в умовах дистанційного навчання, методику розроблення робочих зошитів та їх застосування в освітньому процесі при підготовці кваліфікованих робітників.

Трансляція семінару відбувалась у середовище GoogleMeet. Кількість підключень до трансляції у ході виступів учасників семінару досягла понад 110.