
УЧАСТЬ ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ І ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У СЕМІНАРІ «МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ВЧИТЕЛЬСТВА - ДЛЯ УКРАЇНИ»
13-14 травня 2025 року професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту, кандидат державного управління, доцент Оксана Ковтун прийняла участь в семінарі «Міжнародний досвід педагогічної освіти і професійного розвитку вчительства - для України», який був організований командою ГО EdCamp Ukraine за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерства освіти і науки України.
Модераторами події були: Лілія Гриневич, проректорка ХНУ ім. В.Н. Каразіна, Олександр Елькін, голова ГО edcamp Ukraine, Сергій Колебошин, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій
Семінар відбувався у форматі «рівні – рівним». Були об'єднані українські освітяни, міжнародні експерти, робоча група МОН з питань розробки Концепції реалізації державної політики у сфері підготовки та професійного розвитку педагогічних працівників ЗЗСО, проєктний офіс упровадження НУШ.
Мета семінару:
• ознайомитися з провідними міжнародними моделями та практиками педагогічної освіти (Initial Teacher Education, ITE) та безперервного професійного розвитку (Continuous Professional Learning, CPL), релевантними для українського контексту;
• проаналізувати виклики, з якими стикається система професійного розвитку вчительства в умовах війни в Україні;
• сформувати засади бачення майбутнього педагогічної освіти і професійного розвитку вчительства в Україні, враховуючи як нинішні виклики й можливості країни, так і міжнародний досвід.
На першій панельній сесії спікерами події були: Сергій Бабак,голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Михайло Вінницький, заступник Міністра освіти і науки України; Василь Кремень, Президент Національної Академії педагогічних наук України; Роман Шиян, заступник директора Команди підтримки реформ при Міністерстві освіти і науки України.
Бачення професійного зростання вчительства від ОЕСР представив Андреас Шляйхер, директор з питань освіти та навичок ОЕСР. Український контекст окреслила Лілія Гриневич, проректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна.
Протягом двох днів міжнародні експерти та експертки з Великої Британії, Фінляндії, Естонії, Сінгапуру, Ірландії, Чилі презентували моделі педагогічної освіти, підвищення кваліфікації та структуру вчительської кар'єри. Відбувалось обговорення можливостей адаптації досвіду до українських реалій. Крім того, пленарні та фасилітативні сесії, прикладна лабораторія, «Світове кафе» дали можливість обмінятися досвідом, напрацювати спільні рішення та відрефлексувати. Всі учасник були розділені на три групи. Оксана Ковтун була учасником групи, яка вивчала досвід освіти Великої Британії та Фінляндії.
Владислав Штегельський, менеджер із професійного розвитку Офісу упровадження НУШ, представив візію кар’єрного зростання вчительства.
На другій панельній сесії обговорили питання «Що беремо із собою: ідеї для майбуття професійного навчання вчительства в Україні». Учасники сесії: Оксен Лісовий, Міністр освіти і науки України, Елла Вікторія Гамфрі, освітній фахівець, співробітник Світового банку; Лариса Лук’янова, директорка Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України; Маро Весалайнен, представник Міністерства освіти і культури Фінляндії.
Обговорено проблеми, напрацьовано рекомендації щодо впровадження змін у сферу педагогічної освіти й професійного розвитку вчительства в Україні.
Дякуємо організатором за цікаву та корисну інформацію, за їх креативність та надихаючі відео! Дякуємо Збройним Силам України за можливість участі у зустрічах оф-лайн!