УСПІШНЕ ПРОВЕДЕНННЯ ПЕРШОГО МІЖНАРОДНОГО НАУКОВОГО ФОРУМУ «АДАПТИВНІ ПРОЦЕСИ В ОСВІТІ»

УСПІШНЕ ПРОВЕДЕНННЯ ПЕРШОГО МІЖНАРОДНОГО НАУКОВОГО ФОРУМУ «АДАПТИВНІ ПРОЦЕСИ В ОСВІТІ»

Представники науковців кафедри менеджменту освіти та права (завідувачка кафедри, професор Зоя Рябова) ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України на чолі з ректором Миколою Кириченком активно взяла участь в організації та проведенні Першого міжнародного наукового форуму «Адаптивні процеси в освіті», що відбувся 7-8 лютого 2022 року в online-форматі.

До роботи форуму долучилося понад 200 учасників з 14 областей України та з 7 країн світу. Серед яких були керівники, їх заступники, науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти, наукових установ; вчителі закладів загальної середньої освіти; аспіранти. А трансляція заходу на YouTube-каналі охопила освітян зі всіх регіонів України, спікерів із закладів освіти, наукових установ, громадських організацій, а також зарубіжних учасників.

Вітаючи учасників форуму, Микола Кириченко, ректор ДЗВО «Університет менеджменту освіти» підкреслив виняткову важливість адаптаційної тематики саме для сучасної освітянської галузі. Про наявність підвищеного інтересу до проблематики, якій присвячений форум, свідчить кількість учасників даного заходу та географія учасників.

Голова організаційного комітету форуму, голова Ради Громадської організації «Школа адаптивного управління соціально-педагогічними системами»,доктор педагогічних наук, професор Галина Єльникова наголосила на тому, що сучасність надзвичайно гостро ставить проблему адаптації до швидко змінюваного середовища, а масштаби і динаміка змін, які мають місце в освіті не лише потребують концентрації дослідницьких зусиль з проблем адаптивних процесів, але й вимагають активного запровадження технологій адаптивного управління в цілому та у сфері освіти зокрема.

Співголова організаційного комітету форуму, доктор технічних наук, доцент, проректор з наукової роботи Української інженерно-педагогічної академії Олександр Купріянов відзначив, що перед сучасною освітою постав складний комплекс різноманітних проблем, який, своєю чергою, зумовлює об’єктивну необхідність організації управлінської діяльності на адаптивних засадах.

З вітальними словами до учасників також звернулися: Світлана Кретович, завідувач відділом освіти та науки Департаменту з питань внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України; Міхал Кудлач, професор кафедри державної політики Коледжу економіки та державного управління Краківського економічного університету; Тамара Пушкарьова, начальник відділу проєктної діяльності державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти та науки України, керівник Академії інноваційного розвитку освіти.

Робота форуму відбувалася за дев’ятьма науковими панелями. Наукову панель 9 «Адаптивна модель професійного розвитку керівних кадрів освіти та педагогічних і науково-педагогічних працівників в умовах відкритого університету післядипломної освіти», модераторами якої були професор Зоя Рябова та доцент Вікторія Пугач. Під час роботи панелі з доповідями виступили Оксана Ануфрієва, доцент, завідувачка аспірантурою і докторантурою УМО; Тетяна Баранцова, Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю, Кабінет Міністрів України; Олеся Борсук, художній керівник, Центр творчості «Шевченківець»; Тетяна Гавлітіна, доцент, завідувач кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Роман Козенко, доцент кафедри менеджменту освіти та права УМО; Олександр Котелевець, аспірант кафедри краєзнавчо-туристичної роботи, соціальних і гуманітарних наук Української інженерно-педагогічної академії; Світлана Кравець, завідувач лабораторії зарубіжних систем професійної освіти і навчання Інституту професійної освіти НАПН України; Вікторія Пугач, доцент кафедри менеджменту освіти та права ЦІПО УМО; Зоя Рябова, професор, завідувачка кафедри менеджменту освіти та права ЦІПО УМО.

В обговоренні взяли участь: Ольга Виговськадоцент,головний і науковий редактор Всеукраїнського науково-практичного журналу «Директор школи, ліцею, гімназії»; а також науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту освіти та права ЦІПО:старший викладачОлена Безнос,доцентОлена Коврига, професор Тетяна Лукіна, доцент Надія Любченко, старший викладач Тамара Пікож, професор В’ячеслав Супрун та аспіранти УМО.

З виступами учасників форуму можна ознайомитися на сайті Громадської організації «Школа адаптивного управління Соціально-педагогічними системами» за лінком: https://cutt.ly/2PqhUkA та на YouTube-каналі УМО: https://www.youtube.com/channel/UCvvxuIWlbzpWtE1pFjPoVcA.

Учасники форуму висловили щире захоплення змістовним та фаховим обговоренням проблемних питань, пов’язаних з адаптивними процесами в освіті. Окремі слова вдячності висловлені були кафедрі менеджменту освіти та права Центрального інституту післядипломної освіти УМО за активну участь в організації даного заходу.

За результатами роботи ухвалено резолюцію форуму та планується видання тез учасників.