В УМО ПРОВЕДЕНО ОНЛАЙН-СЕМІНАР «ПРО ПРОВЕДЕННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ПРОЄКТІВ РІШЕНЬ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ»

16 грудня 2021 року проведено відкритий онлайн-семінар для здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників, посадових осіб місцевого самоврядування та всіх бажаючих «Про проведення антикорупційної експертизи проєктів рішень органів місцевого самоврядування».

Захід організовано завдяки співпраці ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, незалежного аналітичного центру «Інститут законодавчих ідей» та проєкту «Новітня академія демократичного управління» громадської організації «Експертно-аналітичний центр публічного врядування і права».

Спікером виступила Мартина Богуславець, виконавча директорка Інституту законодавчих ідей. Модератором заходу була Ія Дегтярьова, доктор наук з державного управління, професор,професор кафедри публічного управління і проектного менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології Університету менеджменту освіти.

Під час семінару висвітлено правові підстави здійснення антикорупційної експертизи проєктів рішень органів місцевого самоврядування, її методологічні особливості, а також представлено результати проведення цієї експертизи в містах України – Києві, Житомирі, Івано-Франківську, Миколаєві, Тернополі, Хмельницькому.

Актуальність цієї експертизи та інтерес до її здійснення з боку учасників семінару засвідчили необхідність проведення таких заходів і в майбутньому. Мартина Богуславець висловила думку про створення спеціальної освітньої програми, адже на сьогодні вже сформовано як теоретико-методологічну основу, так і є відповідні практичні результати. ДЗВО «УМО» НАПН України підтримує такі ініціативи, оскільки необхідно вдосконалювати освітні програми за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», забезпечувати індивідуальну освітню траєкторію здобувачів вищої освіти, підвищувати рівень їх професійної компетентності, проводити позааудиторні освітні заходи для широкого загалу.