Верховна Рада прийняла закон про наукову діяльність

Верховна Рада прийняла закон про наукову діяльність

Верховна Рада України ухвалила закон «Про наукову та науково-технічну діяльність». За відповідне рішення проголосувало 235 народних депутатів. За словами голови парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич, новий закон закладає базу та надає механізми для реальних змін.

Вона також повідомила, що на базі урядового законопроекту за результатами обговорень і узгоджень всіх принципових позицій з альтернативних законопроектів, було використано найкращі пропозиції до законопроекту.

Новий закон «Про наукову та науково-технічну діяльність» створює правове поле для налагодження зв’язків між українською наукою та Європейським дослідницьким простором (ERA). У законі чітко виписано структуру, функції та роль Національної ради України з питань розвитку науки і технологій у забезпеченні ефективної взаємодії представників наукової громадськості, органів виконавчої влади та реального сектору економіки у формуванні та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності.

Також закладено прозорий, базовий інструмент для розподілу грантового фінансування. Передбачено ротацію керівництва державних наукових установ з встановленим максимумом перебування на посаді.