ВІДБУЛАСЬ УСЕУКРАЇНСЬКА ДИСКУСІЙНА ПАНЕЛЬ «НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРШИХ МАЙСТРІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ»

24 жовтня 2019 року проведено Всеукраїнську дискусійну панель «Напрями діяльності старших майстрів закладів професійної (професійно-технічної) освіти в умовах євроінтеграції» на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області (м. Дніпро). Модератором заходу була Ірина Євгенівна Сілаєва, завідувачка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України, кандидатка технічних наук, доцентка. У дискусійній панелі взяли участь слухачі групи ОД-ІІІ-46СтМ курсів підвищення кваліфікації та представники НМЦ ПТО у Дніпропетровській області.

Мета проведення заходу: обмін перспективним педагогічним досвідом із проблеми підвищення ефективності професійно-практичної підготовки кваліфікованих робітників відповідно до вимог сучасного ринку праці шляхом впровадження інноваційних заходів і форм організації навчально-виробничої діяльності у закладах професійно (професійно-технічної) освіти.

Організатори заходу: кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області.

У ході дискусійної панелі В.М. Василиненко, директор НМЦ ПТО у Дніпропетровській області, окреслив пріоритетні напрями роботи методичної служби НМЦ ПТО в умовах імплементації Концепції реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти на період до 2027 року.

Гришаєва О.В., заступниця директора НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл., презентувала сайт НМЦ ПТО у Дніпропетровській обл. як ресурс для розвитку професійної компетентності педагогів ЗП(ПТ)О.

Сілаєва І.Є. акцентувала увагу присутніх на проблемах розвитку професійної компетентності педагогів ЗП(ПТ)О та впровадженні інноваційних моделей підвищення кваліфікації в систему професійно-технічної освіти.

У роботі дискусійної панелі взяли участь старші майстри із 7 областей України, зокрема Дніпропетровської (Арабідзе В.В., Бутенко О.М.), Донецької (Сивокоз С.М.), Закарпатської (Тороні В.В.), Кіровоградської (Каракіча О.С., Лужна Ж.Г.), Луганської (Іваніна Л.І.), Одеської (Марущак Л.І.), Чернігівської (Кузьменко С.О.). Було розглянуто ряд питань, пов’язаних із особливостями підготовки кваліфікованих робітників за сучасними Державними стандартами ПТО, перспективними напрямами співпраці ЗП(ПТ)О із вітчизняними підприємствами-роботодавцями та закордонними партнерами, дуальною формою навчання у підготовці кваліфікованих робітників, організацією та проведенням інноваційних уроків виробничого навчання у ЗП(ПТ)О тощо.

Робота дискусійної панелі відзначилась позитивною атмосферою спілкування її учасників та узагальненням перспективного досвіду з обговорюваних питань.