Відбулося урочисте засідання вченої ради, присвячене врученню диплома Почесного доктора Франтішеку Шльосеку

23 червня у ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулося урочисте засідання вченої ради, присвячене врученню диплома Почесного доктора (HONORIS CAUSA) ХНПУ імені Г.С. Сковороди професору, доктору хабілітованому Франтішеку Шльосеку.

Разом із почесним доктором Франтішеком Шльосеком педагогічний університет відвідала велика делегація польських науковців, а також поважні гості - керівники закладів вищої педагогічної освіти і післядипломної освіти України, представники НАПН України, керівники департаментів освіти і науки, учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародної участю «Освіта України - 30. Здобутки та перспективи».

У складі делегації від НАПН України були: Нелля Ничкало, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Лариса Лук’янова, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Георгій Філіпчук, голова Конгресу української інтелігенції, перший заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Гальченко Максим, директор Інституту обдарованої дитини НАПН України, доктор філософських наук, лауреат Державної премії України в галузі освіти; Муранова Наталія, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків, доктор педагогічних наук, професор та інші науковці.

Візит поважних гостей до університету розпочався з покладання квітів до Меморіального Хреста загиблим студентам – воїнам АТО (ООС), вшанування пам’яті захисників України хвилиною мовчання; відвідання пам’ятника першій учительці та монументу Григорію Сковороді, а також з цікавої екскурсії до Музею історії ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Вступне слово виголосила академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Нелля Ничкало, яка зазначила, що ця урочиста подія була невипадковою та розповіла про закономірність прийняття рішення присудити професору Франтішеку Шльосеку таке високе звання.

Слово на пошану номінанта виголосили: Ян Лащик, керівник Кафедри методології і педагогіки творчості Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві, іноземний член НАПН України, член правління Міжнародної асоціації ректорів педагогічних університетів Європи (Республіка Польща); Норберт Пікула, директор Інституту соціальної педагогіки Державного Педагогічного університету імені Комісії Народової в Кракові (Республіка Польща); Ришард Бера, керівник закладу педагогіки праці і андрагогіки Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Республіка Польща).

З промовою виступив і ректор ХНПУ імені Г.С. Сковороди, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Юрій Бойчук. Вітаючи гостей, Юрій Дмитрович акцентував увагу на багатогранності творчої особистості пана Шльосека, його значних наукових здобутках та вагомому особистому внеску у налагодженні наукових зв’язків між нашими країнами; наголосив на важливості наукової співпраці між Україною та Польщею, висловив глибоку подяку та сподівання на розвиток співробітництва між університетами двох країн.

Тож, на підставі аналізу наукових досліджень, професійного досвіду та за особисті творчі здобутки у дослідженні проблем педагогічної праці, андрагогіки і професійної педагогіки та активну участь у розвитку польсько-української співпраці у сфері освіти і педагогічної науки, ректор Юрій Бойчук оголосив професора, доктора хабілітованого, іноземного члена НАПН України, голову Наукового педагогічного товариства «Польща-Україна» пана Франтішека Шльосека Почесним доктором (Doctor Honoris Causa) ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Диплом і мантію, що підтверджують високе звання, вченому вручили ректор Юрій Бойчук і доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України, завідувач кафедри філософії Марія Култаєва.

Франтішек Шльосек подякував ректоратові й усьому науковому співтовариству Сковородинівського університету за високе почесне звання і прочитав для академічної спільноти традиційну інавгураційну лекцію.

З привітальними промовами виступили: Георгій Філіпчук, голова Конгресу української інтелігенції, перший заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Лариса Лук’янова, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Наталія Лазаренко, ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, доктор педагогічних наук, професор; Нелля Ничкало, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор.

Урочиста церемонія завершилася неймовірним музичним привітанням від сковородинівців. Яскравою і неординарною концертною програмою вражали всіх присутніх талановиті творчі колективи студентів університету. Глядачі змогли насолодитися концертними номерами та сміливими постановками, які вражали своєю експресією та творчим подихом новизни.