Відбувся семінар-тренінг  «Проблеми і перспективи створення й використання електронних освітніх платформ у системі післядипломної освіти»

Відбувся семінар-тренінг «Проблеми і перспективи створення й використання електронних освітніх платформ у системі післядипломної освіти»

15 червня 2017 р. Українським відкритим університетом післядипломної освіти ВГО «Консорціум закладів післядипломної освіти» спільно з Національним аерокосмічним університетом ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Інститутом модернізації змісту освіти МОН України та Одеським обласним інститутом удосконалення учителів на базі Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» проведено семінар-тренінг «Проблеми і перспективи створення й використання електронних освітніх платформ у системі післядипломної освіти». Від Університету організаційний супровід заходу здійснював відділ науково-методичного забезпечення та координації діяльності закладів ППО.

Зі вступним та привітальним словом на семінарі виступили: Олена Отич ‒ виконавчий директор ВГО «Консорціум закладів післядипломної освіти», виконавчий директор Українського відкритого університету післядипломної освіти, проректор з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктор педагогічних наук, професор та Віталій Зайцев ‒ проректор Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», доктор технічних наук, професор.

Під час роботи розглянуто перспективи створення єдиної електронної освітньої платформи УВУПО та низку інших, надзвичайно важливих питань: приклад платформи «Класна Оцінка» як інструменту для дистанційного навчання; проектування і розміщення дистанційних навчальних курсів на платформі «Класна Оцінка»; сучасну практику і проблеми впровадження дистанційних форм післядипломної педагогічної освіти; практичні аспекти роботи на платформі з організації дистанційного навчання учнів; проблеми розробки електронного контенту дистанційних освітніх курсів та перспективи створення єдиного репозитарію електронного контенту дистанційних курсів інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Участь у обговоренні брали Дар’я Семенова, адміністратор порталу «Класна Оцінка»; Ігор Пєрлов, завідувач центру інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів; В’ячеслав Фірсов, директор ЗОШ № 58 м. Дніпро,а також представники обласних закладів післядипломної педагогічної освіти – членів Українського відкритого університету післядипломної освіти з 9 областей України, зокрема Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Луганської, Одеської, Полтавської, Харківської, Хмельницької та Сумської.

За підсумками роботи семінару-тренінгу було ухвалено рішення:

1. Створити робочу групу з розроблення Положення про єдине інформаційно-освітнє середовище УВУПО.
  2. Обрати співголовами робочої групи:

Ігоря Перлова–  завідувача центру інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів;

Сергія Касьяна – завідувача кафедри відкритих освітніх систем та інформаційно-комунікаційних технологій ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України;

Віталія Зайцева – проректора з науково-педагогічної роботи Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».

3. Заслухати інформацію робочої групи про результати роботи та затвердити Положення на засіданні Ради ректорів (директорів) УВУПО (жовтень 2017 р.).
  4. Розробити і представити на засіданні Ради ректорів (директорів) УВУПО План заходів щодо введення в дію Положення.
  5. Започаткувати розміщення освітнього контенту на єдиній освітній платформі УВУПО після рекомендації Науково-методичної ради УМО.

На завершення заходу організатори подякували всім учасникам за теплу і доброзичливу атмосферу та побажали подальшої плідної творчої співпраці.