ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ЗА МІЖНАРОДНОЇ УЧАСТІ «ОСВІТА УКРАЇНИ-30. ЗДОБУТКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

25 червня на базі ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбувся підсумковий етап Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародної участі «Освіта України-30. Здобутки та перспективи».

У роботі конференції взяли участь науковці НАПН України. Серед них: Нелля Ничкало, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Лариса Лук’янова, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Георгій Філіпчук, голова Конгресу української інтелігенції, перший заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор; Гальченко Максим, директор Інституту обдарованої дитини НАПН України, доктор філософських наук, лауреат Державної премії України в галузі освіти; Муранова Наталія, проректор з науково-педагогічної, освітньої роботи та міжнародних зв’язків, доктор педагогічних наук, професор та інші.

Міжнародну спільноту представляли науковці з Республіки Польщі: Ян Лащик, керівник кафедри методології і педагогіки творчості Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві, іноземний член НАПН України, член правління Міжнародної асоціації ректорів педагогічних університетів Європи; Норберт Пікула, директор Інституту соціальної педагогіки Державного Педагогічного університету імені Комісії Народової в Кракові; Ришард Бера, керівник закладу педагогіки праці і андрагогіки Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні та доктор хабілітованний, іноземний член НАПН України, голова Наукового педагогічного товариства «Польща-Україна» пан Франтішек Шльосек, Почесний доктор (Doctor Honoris Causa) ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Учасники заходу оглянули виставку досягнень освітян міста Харківщини.

Вітальним словом відкрив захід ректор університету Юрій Бойчук, який зосередив увагу на важливих питаннях та викликах, які сьогодні постають перед освітянами України.

З вітальним словом до організаторів та учасників конференції звернулася заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова, яка розповіла про національний технопарк із підвищення якості освіти: мету, цінності та основні напрями діяльності. Після виступу Віра Борисівна відповіла на чисельні запитання освітян.

З презентацією Науково-дослідного інституту експериментальної дидактики ХНПУ імені Г.С. Сковороди виступила Ірина Гавриш, доктор педагогічних наук, професор, директор НДІ експериментальної дидактики ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Наукові доповіді представили: Георгій Даниленко, доктор медичних наук, професор, директор ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України»; Олена Щербакова, доктор психологічних наук, старший науковий співробітник ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Національної академії медичних наук України», завідувач лабораторії «Health promotion. Психодидактика»; Олег Єресько, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Під час заходу відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу студентських робіт «Навчаємось з радістю – зростаємо щасливі» за номінаціями: «Кроки до щастя. Професія – учитель» (плакат); «Мої професійні цінності» (плакат): Безпека й здоров’я учнів; Моя країна – Україна: незалежна, сильна, дружня; Ми – українці! Щасливі, успішні, доброзичливі; «Плекаємо інтелектуальний потенціал нації» (плакат); «Ідеї Сковороди в образах сучасності» (фотоколаж).

Ректор подякував студентам за цікаві ідеї, креативні рішення та нагородив переможців та лауреатів конкурсу пам’ятними сертифікатами та грошовими преміями.

Вишуканим мистецьким подарунком для учасників конференції стала яскрава концертна програма від творчих колективів університету. Свої вокальні та хореографічні номери публіці дарували: Народний ансамбль бального танцю ХНПУ імені Г.С. Сковороди (керівники Наталія Бугаєць, Ольга Пінчук), Народний ансамбль народного танцю «Зорицвіт» (керівники Ольга Лиманська, Каріне Редько), вокальний чоловічий квартет факультету мистецтв, співак - вокаліст, лауреат всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів Владислав Шломін (керівник Лариса Давидович).

Протягом декількох годин в залі панувала неймовірна атмосфера, наповнена щирими посмішками, гарними квітами, улюбленими мелодіями, оплесками та гучними оваціями.

Учасники конференції отримали відповідні Сертифікати.

Делегація НАПН України щиро вдячна ректору Юрію Бойчуку та колективу університету за високий рівень конференції, теплий прийом і гостинність!