ЗАВЕРШИЛИСЬ ТЕМАТИЧНІ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ “МЕНЕДЖМЕНТ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ”

Протягом лютого-червня 2021 року тривали тематичні курси підвищення кваліфікації «Менеджмент професійного розвитку педагогічних працівників» для керівників і консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників (куратор-тьютор: Махновець Ю. А., ст. викл. кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО).

Актуальність професійного розвитку фахівців за тематичними курсами на базі ДЗВО “Університет менеджменту освіти” зумовлена освітніми трансформаціями, адже важливого значення набуває підготовка керівників і консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників (ЦПРПП), здатних забезпечити реалізацію освітньої політики як пріоритетної функції держави, що сприяє задоволенню освітніх і духовно-культурних потреб усіх суб’єктів освітнього процесу, розвитку їхньої здатності до саморозвитку та навчання впродовж всього життя.

Зміст навчання був орієнтований на поглиблення та розширення уявлень слухачів щодо сучасної філософії освіти, етичних засад професійної діяльності; оновлення нормативно-правового забезпечення діяльності системи освіти (зокрема, діяльності ЦПРПП); удосконалення управлінської, психологічної, науково-методичної компетентностей слухачів; розвиток управлінської культури, лідерських якостей в умовах децентралізації; використання інформаційно-комунікаційних технологій в управлінській діяльності ЦПРПП; культури комунікації; створення умов інформаційної та кібернетичної безпеки; сприятливого психологічного середовища ЦПРПП як осередку професійного розвитку педагогів.

04.06.21 року відбувся успішний захист випускних робіт слухачів (голова комісії – Просіна О. В., завідувачка кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО, кандидатка педагогічних наук, доцентка; члени комісії: Швень Я. Л., доцентка кафедри філософі і освіти дорослих ЦІПО, кандидатка пед. наукк, доцентка, Махновець Ю. А., старша викладачка кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО.

Тематика випускних робіт дозволила актуалізувати проблеми професійного розвитку фахівців, зокрема вибір тем був присвячений висвітленню упровадження інноваційних технологій, андрагогічному циклу професійного розвитку фахівців, інноваційній діяльності ЦПРПП, методам і моделям професійного розвитку фахівців, супервізії як форми фахового супроводу педагога, організації педагогічної взаємодії учасників освітнього процесу, ресурсам інформаційного простору закладу освіти тощо (матеріали захисту випускних робіт представлені на е-дошці: https://padlet.com/syrist1/j5yxobvpmv0p3zwt

Особливу подяку висловлюємо директорці ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, докт. пед. наук, проф. Сорочан Т. М. за вагомий внесок у розвиток освітнього процесу курсів підвищення кваліфікації, цікаві, корисні та нові ідеї щодо стратегії розвитку новостворених ЦПРПП, а також усім науково-педагогічним працівникам ЦІПО за змістове наповнення тематичних курсів «Менеджмент професійного розвитку педагогічних працівників» і якісний супровід освітнього процесу.

Тож, слухачі тематичних курсів успішно виконали навчальний план, підготували і захистили випускні роботи. Бажаємо успіхів та ефективної реалізації всіх життєво-професійних задумів! Щиро дякуємо за плідну співпрацю!