Ніколаєнко Станіслав Миколайович

Ніколаєнко Станіслав Миколайович

Український політик та громадський діяч, Міністр освіти і науки України (2005-2007), професор, доктор педагогічних наук. Лідер лівоцентристської партії «Об'єднані ліві і селяни».

Народний депутат України кількох скликань, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, у 2005-2007 роках Міністр освіти і науки України, голова Громадської Ради освітян і науковців України, голова партії «Справедливість». Розробник і автор ряду законів щодо інноваційного розвитку держави, обов'язкової середньої освіти, збереження і розвитку профтехосвіти і вищої школи. Багато зробив для соціального захисту вчителя і науковця, студента.

Автор, співавтор понад 100 науково-методичних праць, публікацій з педагогіки. Захистив докторську дисертацію на тему: «Теоретико-методологічні основи управління інноваційним розвитком системи освіти України». Станіслав Ніколаєнко є автором 11 книг, серед яких: «Інноваційний розвиток професійно-технічної освіти в Україні», «Наукові дослідження в університетах - визначальний чинник зростання якості освіти», «Освіта в інноваційному поступі суспільства», «Стратегія розвитку освіти України: початок XXI століття». Співпрацює з журналом «Інтелектуальна власність».

Заслужений працівник освіти України. Почесна грамота Верховної Ради України. Орден «За заслуги» III ступеня (лютий 2006).