Навчально-освітня діяльність УМО
Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України є вищим навчальним закладом, який згідно з наданою йому ліцензією АВ №395912 від 25.06.2008р. здійснює освітню діяльність з підвищення кваліфікації керівних і педагогічних працівників системи освіти та підготовки й перепідготовки фахівців з вищою освітою.
Основним напрямком освітньої діяльності Університету є підвищення кваліфікації керівних і педагогічних працівників системи освіти, яке забезпечують три його інститути: Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти та Інститут післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників (м. Донецьк).
У Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти функціонують курси підвищення кваліфікації таких категорій працівників освіти:
- державних службовців;
- керівників державних підприємств, установ, організацій і навчальних закладів;
- педагогічних працівників та керівників закладів освіти;
- спеціалістів з економіки освіти;
- працівників методичних служб;
- працівників психологічних служб;
- педагогічних та науково-педагогічних працівників (з валеології, охорони праці та безпеки життєдіяльності).
У 2016 році ДЗВО «Університет менеджменту освіти» створив систему підготовки та підвищення кваліфікації викладачів предмету «Основи християнської етики».
Характерними особливостями організації навчального процесу в ЦІППО є:
- розвиток, урізноманітнення засобів запровадження очно-дистанційної форми навчання;
- поєднання традиційних і новітніх методів підвищення кваліфікації та модернізація навчального процесу шляхом впровадження очно-дистанційної форми навчання й інноваційних освітніх технологій;
- диференціація змісту навчання відповідно до кваліфікаційних характеристик посад керівних і педагогічних кадрів;
- поступовий перехід на кредитно-модульну організацію навчального процесу;
- реалізація вимог і принципів Болонської декларації, що передбачає запровадження оптимальних технологій, методів навчання, інформаційного та науково-методичного забезпечення.
Інститут післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників (м. Донецьк) спеціалізується на підвищенні кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів.
Щороку в цих інститутах проходять підвищення кваліфікації понад 7 тисяч працівників системи освіти. Навчання здійснюється за очною, заочною та очно-дистанційною формами.
Найбільш поширеною є очно-дистанційна форма підвищення кваліфікації, яка передбачає три етапи навчання:
- організаційно-настановна сесія, де протягом одного тижня слухачі відвідують лекції, практичні і семінарські заняття, тренінги, «круглі столи» й тематичні дискусії, під час яких знайомляться з останніми досягненнями психолого-педагогічної науки, інноваційними технологіями управління та отримують завдання для самостійної роботи з метою поглиблення й набуття нових знань, умінь і навичок, необхідних для успішного виконання своїх професійних завдань;
- дистанційне навчання, яке триває 4-5 місяців, впродовж якого слухачі під керівництвом т'ютора самостійно вивчають навчальний матеріал і працюють над написанням творчої випускної роботи (проекту) та виконують практичне завдання; зворотній зв'язок між слухачами і т'ютором здійснюється з використанням інтернет-технологій;
- підсумкова сесія тривалістю один тиждень, під час якої слухачі відвідують підсумкові заняття, де обмінюються досвідом, отримують відповіді на проблемні питання, що виникли в процесі самостійної роботи, і проходять підсумкову атестацію в формі заліку та захисту випускної роботи.
За результатами навчання слухачі отримують свідоцтва про підвищення кваліфікації встановленого зразка.
Очне навчання на курсах підвищення кваліфікації триває, як правило, два тижні. У цьому разі підсумкова атестація слухачів здійснюється за результатами комплексного випускного екзамену.
Підготовку фахівців з вищою освітою Університет здійснює за заочною формою навчання в Інституті менеджменту та психології. Навчання здійснюється за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста й магістра із спеціальностей:
- психологія;
- управління персоналом і економіка праці;
- менеджмент організацій.
На навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра приймаються особи, які мають неповну вищу освіту (освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст»). Термін навчання - 2-3 роки залежно від спеціальності.
Крім того, на базі повної вищої освіти здійснюється підготовка магістрів із спеціальностей:
- педагогіка вищої школи;
- управління навчальним закладом.
У Інституті післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівників (м. Донецьк) здійснюється перепідготовка фахівців з вищою освітою за спеціальністю «психологія».
Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані викладачі, серед яких 20% докторів наук і понад 50% - кандидати наук.