СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ ВІКТОРА ФЕДОРОВИЧА ШАТАЛОВА

ДЗВО «Університет менеджменту освіти» висловлює щире співчуття з приводу смерті Віктора Федоровича Шаталова.

Людини, Вчителя з великої літери, який слугував взірцем не лише для учнів, але й для колег, чия самовіддана багаторічна праця була присвячена процвітанню й розвитку освіти України.

Шаталов Віктор Федорович – відомий вчитель-новатор, математик. Кавалер ордена Миколи Чудотворця «За примноження добра на Землі», Лауреат премії імені К.Д. Ушинського, імені Н.К. Крупської, «Соросівський учитель». Член спілки журналістів України, почесний професор Киргизького національного університету Заслужений учитель УРСР, Народний вчитель СРСР, почесний доктор Національної академії педагогічних наук України. Педагогічний стаж – 58 років, з яких 53 роки займався дослідженнями та експериментами.

Автор понад 50 друкованих праць з проблем інноваційних педагогічних технологій. Активний просвітитель учительства і шкільної молоді. Використовував педагогіку співробітництва, ігрові форми занять. Розробник системи навчання із використанням опорних сигналів.

Нездібних дітей не буває, бувають непрофесійні педагоги… Йти від цілого до частини, спиратися не на зубріння, а на розуміння – ось основа методики Шаталова.

У серцях освітян назавжди залишиться світла пам’ять про нього.