З 1 січня поріг індексації становить 103%

З 01.01.2016 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VIII.

Зокрема, передбачено, що індексація грошових доходів проводиться, коли величина індексу споживчих цін перевищить поріг індексації 103% (раніше — 101%).

Також у новій редакції викладено частину третю та четверту статті 119 Кодексу законів про працю України. За мобілізованими працівниками тепер зберігатимуть місце роботи, посаду і середній заробіток на підприємстві. Таким працівникам виплачуватимуть грошове забезпечення за рахунок Держбюджету відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ.

Серед інших змін відзначимо такі:

• встановлено пенсійний вік працівникам льотного і льотно-випробного складу, працівникам освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення;
  • розмір призначених у 2016 році пенсій не може перевищувати 10 740 грн.;
  • розмір тимчасової державної допомоги, яка призначається дитині, місце проживання чи перебування батьків якої невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, визначатиме Кабінет Міністрів України. При цьому скасовано нижню межу такої допомоги, яка дорівнювала 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
  • допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% (раніше 50%) прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Банки можуть надавати інформацію про відкриті рахунки (поточні, кредитні, депозитні тощо), операції та залишки за ними податківцям на їх письмовий запит, коли останні проводять перевірку достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат. У разі нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, призначених на сім’ю або домогосподарство, інформація надається щодо кожного з членів сім’ї або домогосподарства.