Чубко О.М. Проблеми розвитку правосвідомості як чинник соціальної активності молоді

У статті проаналізовано психологічні дослідження змісту і структури правосвідомості молоді та репрезентовано план емпіричного дослідження впливу правосвідомості на готовність студентської молоді до соціальної ак-тивності. Показано, що для вивчення глибинної семантики правосвідомості студентської молоді є специфічним використання саме психосемантичних методів дослідження.
Ключові слова: свідомість, правосвідомість, правова особистість, психосемантика свідомості.

В статье проанализированы психологические исследования содер-жания и структуры правосознания молодежи; репрезентован план эмпири-ческого исследования воздействия правосознания на готовность студен-ческой молодежи к социальной активности. Показано, что для изучения глубинной семантики правосознания студенческой молодежи адекватно использование именно психосемантических методов исследования.
Ключевые слова: сознание, правосознание, правовая личность, психо-семантика сознания.

In this article analyses the current state of psychological inquiry on the content and the structure of the legal consciousness of the Youth and presents the plan of empirical enquiry of the influence of legal consciousness on the youth’s readiness towards the social activities. It is shown that a psychosemantical methods are specifically valid for a deep research of the semantics of Legal Consciousness of students.
Key words: consciousness, legal consciousness, legal entity, psycho-semantics of consciousness.