Ковальчук І. М. Сутність та зміст професійно значущих якостей вчителя технології

Відомості про автора:

Ковальчук Ірина Михайлівна, здобувач, старший викладач кафедри природничої освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Анотація.
У статті розкриваються сутність та зміст професійно значущих якостей вчителя технології, актуальних на сучасному етапі розвитку технологічної освіти учнів. Автор обґрунтовує і включає до складу професійно значущих якостей вчителя технології: культуру професійної самосвідомості вчителя, технологічну культуру, комунікативну культуру та креативну культуру. Кожна із зазначених професійно значущих якостей вчителя технології має складну інтегративну структуру. Виявлено, що для формування цілісної, гармонійної людини-фахівця потрібно професійно значущі якості вчителя технології розглядати водночас із трьома основними витоками існування людини: її природними, соціальними та духовними якостями. У процесі взаємодії вчителя з культурно-технологічним середовищем через елементи «природа – «біо», «суспільство – «соціум», «розум – свідомість – «дух» ці системи не зливаються, а кожна, будучи відкритою та зберігаючи свою єдність, створюють умови для взаємозбагачення.

Ключові слова:
культура професійної самосвідомості вчителя технології; технологічна культура, комунікативна культура, креативна культура, професійно значущі якості вчителя технології.