Алексєєва Т.В. Залежність проявів рівня агресивності дошкільників від візуальних засобів масової інформації

Стаття присвячена проблемам впливу ЗМІ (телебачення) на дитячу психіку, зокрема, проявам агресивності. Як результат експериментального дослідження проблеми, що розглядається, подаються рекомендації бать-кам і вихователям щодо зменшення негативного впливу ЗМІ на особис-тість дитини.
Ключові слова: залежність, агресивність, дошкільник, засоби масо-вої інформації, телезалежність.

Статья посвящена проблемам влияния визуальных способов мас-совой информации (в частности, телевидения) на уровень агрессивности старших дошкольников. Результаты экспериментального научного иссле-дования позволили дать рекомендации родителям и воспитателям до-школьных учреждений по снижению негативного влияния СМИ на личность ребенка.
Ключевые слова: зависимость, агрессивность, дошкольник, средства массовой информации, телезависимость.

The article is devoted to the problems mass media (TV) influence on children’s state of mind, outbursts of aggression in particular. The results of experimental research work on the problem are presented. Recommendations how to decrease TV-addiction given in the article could be of great use for parents and social workers.
Key words: dependence, aggressiveness, a child is a preschool child, mass medias, teledependence.