Безсонова Т.І. Соціокультурні та психологічні аспекти становлення і діяльності неформальних об’єднань дітей і молоді

У статті аналізуються соціально-психологічні та соціо-культурні фактори розвитку дітей і молоді з урівноваженою соціальною дезадаптацією у вигляді неформальних об’єднань, яким нині приділяється недостатньо уваги.
Ключові слова: соціокультурні фактори, психологічні детермі-нанти, неформальні об’єднання, психотравмуюча ситуація, позитив-на профілактика.

В статье анализируются социально-психологические и социо-культурные факторы развития детей и молодёжи с устойчивой социальной дезадаптацией в условиях неформальных объединений, которым на сегодняшний день уделяется недостаточное внимание.
Ключевые слова: социокультурные факторы, психологические детерминанты, неформальные объединения, психотравмирующая ситуация, позитивная профилактика.

The social-psychological and social-cultural factors of development of children and young people with steady social dezadaptation in informal associations to which on today insufficient attention is spared are analysed in the article.
Key words: social and cultural factors factors, psychological determinants, informal organizations, situation which gives psychological trauma, positive prophylaxis