Копотун М.М. Загальна осмисленість життя як соціально-психологічний чинник життєвого цілепокладання студентської молоді

У статті життєве цілепокладання розглядається як форма само-прогнозування, ідеального уявлення значущого, бажаного майбутнього. Досліджено наступні особливості постановки життєвих цілей: усвідомленість, часова збалансованість, узгодженість, ієрархічність, реалістичність, уявлення про індивідуальний простір можливостей в часовій перспективі, активність життєвої позиції щодо життєвих цілей. Визначено вплив соціально-психологічних чинників на життєве ціле-покладання, зокрема показано, що наявність сформованих життєвих цілей є одним із чинників, який надає життю осмисленості.
Ключові слова: життєве цілепокладання, проектування майбут-нього, самопрогнозування, соціально-психологічні чинники життєвого ціле-покладання, загальна осмисленість життя.

В статье жизненное целеполагание рассматривается как форма самопрогнозирования, идеального представления значимого, желаемого будущего. Исследованы особенности постановки жизненных целей сту-денческой молодежью, а именно: уровень осознанности, временная сбалан-сированность, согласованность, иерархичность, реалистичность, пред-ставления об индивидуальном пространстве возможностей во временной перспективе, активность жизненной позиции исследуемого по отношению к жизненным целям. Определено влияние социально-психологических фак-торов на жизненное целеполагание, в частности показано, что наличие сформированных жизненных целей является одним из факторов, который придает жизни осмысленность.
Ключевые слова: жизненное целеполагание, проектирование буду-щего, самопрогнозирование, социально-психологические факторы жизнен-ного целеполагания, общая осмысленность жизни.

Life goal-setting is analyzed as a form of selfprognostication, ideal representation of the significant and desirable future. The peculiarities of students’ life goal-setting (level of awareness, tame balance, congruency, hierarchy, realism, ideas about individual space of possibilities in a tame perspective individual’s activity towards life goal) are investigated. The influence of social psychological factors on the process life goal-setting are distinguished. In particular, it les been show that completely formed life goal made, life meaningful.
Key words: life goal-setting, planning of the future, selfprognostication, social psychological factors of life goal-setting, general meaning of life.