Савельєва-Рат О.А. Дослідження особливостей самоактуалізації студентів-психологів у процесі професійної підготовки

У статті представлені результати дослідження особливостей самоактуалізації студентів-психологів у процесі професійної підготовки. Автором розглянуто і описано взаємозв’язок основних компонентів само-актуалізації особистості з особливостями самосвідомості і прагненням до маніпулятивного спілкування. Як кількісне опрацювання даних використовувався коефіцієнт кореляції Спірмена.
Ключові слова: самосвідомість, самовідношення, самоактуалізація, маківеаллізм, професійна підготовка, особистісно-професійний розвиток.

В статье представлены результаты исследования особенностей самоактуализации студентов-психологов в процессе профессиональной подготовки. Автором рассмотрена и описана взаимосвязь основных компонентов самоактуализации личности с особенностями самосознания и стремлением к манипулятивному общению. В качестве количественной обработки данных был использован коэффициент корреляции Спирмена.
Ключевые слова: самосознание, самоотношение, самоактуализация, макивеаллизм, профессиональная подготовка, личностно-профессиональ-ное развитие.

The article presents the results of the research on some peculiarities of self-actualization at psychology students in the process of their professional training at higher educational institution. The author treats and describes the interrelationship of the basic components of personality self-actualization with the peculiarities of self-consciousness and with aspiration to manipulative communication. Spearman’s correlation coefficient was used for data processing.
Key words: self-consciousness, self-actualization, Machiavelliism, professional training.