Вакуліч Т.М. Формування віктимності у процесі соціалізації особистості

Розглядаються теоретичні основи проблеми формування віктим-ності у процесі соціалізації особистості. Визначено, що основними причинами виховання уразливої особистості є: дефіцит досвіду — позитивної, активної, просоціальної поведінки, пов’язаної з відстоюванням свого Я, формування у певної частини школярів почуття власної неповноцінності і неспроможності, психологічного і соціального статусу невдахи, «жертовного стилю поведінки», особливості розвитку підліт-кового віку.
Ключові слова: віктимна поведінка, сексуальні злочини, фактори віктимності, соціалізація.

Рассматриваются теоретические основы проблемы формирования виктимности в процессе социализации личности. Определено, что главными причинами воспитания уязвимой личности является: дефицит опыта — позитивного, активного, просоциального поведения, связанного с отстаиванием своего Я, формирование у определенной части школьников чувства собственной неполноценности и несостоятельности, психо-логического и социального статуса неудачника, «жертвенного стиля поведения».
Ключевые слова: виктимное поведение, сексуальные преступления, факторы виктимности, социализация.

Theoretical bases of problem of forming of victimisation of minors are examined in the process of socialization of personality. Certainly, that by the main consequences of reasons of forming of vulnerable personality and victimisation of minors conduct, is: deficit of experience of positive, active, related to defending it I, forming at certain part of schoolboys of inferiority and insolvency, psychological and social status of unlucky person, forming the family of «sacrificial style of conduct», feature of development of teens complex.
Key words: victimisation of minors, sexual crimes, factors of victimisation, preventive maintenance of victimisation  and rapes.