Яндрова Ю.В. Роль патріотичного виховання в розвитку етнічної ідентичності підлітків

У статті розглянуто категорію «етнічна ідентичність» в загаль-ній структурі особистості підлітка. Проаналізовано процес розвитку етнічної ідентичності. Аргументовано значення патріотичного вихо-вання та його вплив на молоде покоління у сучасному світі.
Ключові слова: ментальність, етнічна ідентичність, національна ідентичність, самоідентифікація молоді, патріотичне виховання, моло-діжна політика.

В статье рассмотрена категория «этническая идентичность» в общей структуре личности подростка. Проанализирован процесс развития этнической идентичности. Аргументировано значение патриотического воспитания и его влияние на молодое поколение в современном мире.
Ключевые слова: ментальность, этническая идентичность, нацио-нальная идентичность, самоидентификация молодёжи, патриотическое воспитание.

This article is dedicated to the question of review of category «ethnic identity» in the general structure of the individual of teenager. In the article analyze the process of evolution ethnic identity. The author argue meaning of patriotic education and it influence on young people in present day life.
Key words: mental, ethnic identity, national identity, identification young people, patriotic upbringing, youth politics.