Кобильнік Л.М. Обмеження та перешкоди самоактуалізації особис-тості студентів

У статті представлені результати теоретичного аналізу проблеми самоактуалізації особистості та перешкод на шляху її досягнення. Наведені результати експериментального дослідження захисних механізмів, що використовуються студентами педагогічного ВНЗ.
Ключові слова: захисні механізми, особистість, особистісне зрос-тання, самореалізація, самоактуалізація.

В статье представлены результаты теоретического анализа проб-лемы самоактуализации личности и препятствий на пути ее достижения. Приведены результаты экспериментального исследования защитных меха-низмов, применяемых студентами педагогического вуза.
Ключевые слова: защитные механизмы, личность, личностный рост, самореализация, самоактуализация.

In the article the results of theoretical analysis of problem of self-actualization of personality and obstacles are presented on the way of its achievement. The results of experimental research of protective mechanisms, applied the students of pedagogical Institutes are resulted.
Key words: protective mechanisms, personality, by personality growth, self-realization, self-actualization.