Колпаков В. М. Самоменеджмент як фактор підготовки людини до життя в сучасному суспільстві

Відомості про автора:

Колпаков Віктор Михайлович, завідувач кафедри стратегічного проектування та управління міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації (м. Київ).

Анотація. У статті розглядається важливість дисципліни «самоменеджмент» у системі підготовки людини до життя, виведення людської цивілізації із системної, цівілізаційної кризи, необхідність надання важливості цього напряму в освіті. Розкривається понятійна проблема СМ, показується взаємозв'язок основних понять теорії СМ, розглядається людина як суб'єкт і об'єкт управління з позицій антропології та синергетики, фіксується криза європейської моделі людини і рекомендується послідовність виходу людської цивілізації із системної кризи.

Ключові слова: самоменеджмент, людина, криза, система освіти, проблеми самоуправління життєдіяльністю і діяльністю.