Морозова М. Е. Актуальність системи мотивації працівників як невід’ємної складової кадрової політики вищих навчальних закладів

Відомості про автора:

Морозова Марина Едуардівна, кандидат педагогічних наук, доцент, кафедри економіки та управління персоналом ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» (м. Київ).

Анотація. У статті розглянуто важливість мотивації у системі управління персоналом та необхідність її формування як невід’ємної складової кадрової політики вищих навчальних закладів. Привести у дію організовану систему мотивації для отримання необхідного результату можливо лише шляхом певного впливу на неї керівного органу або керівної особи. Необхідні певні інструменти впливу на елементи системи мотивації, щоб вона розпочала своє функціонування. Для того, щоб ефективно рухатися назустріч меті, керівник має не тільки спланувати й організовувати роботу, а й змотивувати працівників виконувати її відповідно до опрацьованого плану.

Ключові слова: мотивація, система мотивації, моделі мотивації, управління персоналом, кадрова політика.