Зінчук Н. А. Конкурентоспроможність закладів післядипломної педа-гогічної освіти як предмет наукового осмислення

Відомості про автора:

Зінчук Наталія Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту освіти, економіки та маркетингу ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» (м. Київ).

Анотація. У статті обґрунтовано необхідність забезпечення конкурентоспроможності закладів післядипломної педагогічної освіти на ринку освітніх послуг в сучасних умовах. Визначено зміст поняття «конкурентоспроможність закладу післядипломної педагогічної освіти» на підставі аналізу змісту освітніх законодавчо-нормативних актів, наукової літератури з маркетингу й педагогічних джерел з проблем конкурентоспроможності навчальних закладів. Відібрано та структуровано зміст і види конкурентних переваг закладів післядипломної освіти. Виокремлено якість освітнього процесу як один із найважливіших показників конкуренто-спроможності закладів післядипломної педагогічної освіти.

Ключові слова: післядипломна педагогічна освіта, управління, маркетинг, конкурентоспроможність навчального закладу, конкурентні переваги.