Бажан С. П. Нормативно-правове забезпечення практичної підготовки молодших спеціалістів технічних спеціальностей у вищих навчальних закладах І–ІІ рівнів акредитації

Відомості про автора:

Бажан Сергій Петрович, аспірант кафедри менеджменту освіти, економіки та маркетингу ДВНЗ «Університет менеджменту освіти».

Анотація. у статті розглянуто основні нормативно-правові акти щодо організації практичної підготовки молодших спеціалістів. Окреслено стратегію державної політики у сфері вищої освіти та основні напрями її розвитку. Визначено, що наявна нормативна база у цій сфері має характер пристосування до сучасних економічних умов, не орієнтована на розвиток системи вищої освіти. Встановлено, що для поліпшення організації навчального процесу слід суттєво оновити нормативно-правову базу з питань практичної підготовки молодих фахівців з урахуванням нової редакції Закону України «Про вищу освіту».

Ключові слова: Закон України «Про вищу освіту», вища освіта, практична підготовка студентів, практика, молодший бакалавр, молодший спеціаліст, державна освітня політика.