Федорець В. М. Системні та онтологічні аспекти профілактики ревматизму в контексті формування здоров’язбережувальної компетентності вчителя фізичної культури

Відомості про автора

Федорець Василь Миколайович, кандидат медичних наук, старший викладач кафедри психолого-педагогічної освіти та інновацій Вінницького інституту післядипломної освіти педагогічних працівників; докторант Інституту вищої освіти НАПН України.

Анотація. В статті актуалізуються системні та онтологічні аспекти профілактики ревматизму в контексті розвитку здоров’язбережувальної компетентності вчителя фізичної культури. Досліджуються освітні фактори ризику виникнення ревматизму. У контексті онтологізації вивчаються основні концепти профілактики ревматизму та психологічні характеристики педагога, необхідні для збереження життя та здоров’я дітей. Висвітлються шляхи розвитку поліонтологічного бачення дитини як неповторного антропокуль-турного та духовного феномену. Визначається інноваційний аспект онтологізації, що представляється як розвиток здатності педагога ефективно концептуалізувати проблеми, пов’язані із здоров’ям учнів, на основі варіативних онтологій знань та онтологічного бачення. Актуалізуються онтологічні та здоров’язбережувальні аспекти розвитку персонального управління знаннями.

Ключові слова: профілактика ревматизму, здоров’язбережувальна компетентність вчителя фізичної культури, онтологія, персональне управління знаннями, онтологізація, поліонтологічність, концептуалізація, фундаменталізація, здоров’я, педагогічні фактори ризику, доброчинність, толерантність, милосердя.