Зоріна В. І. Аналіз результатів емпіричного дослідження особистісного розвитку підлітка в залежності від ідеального образу дорослого

Відомості про автора

Зоріна Вікторія Іванівна, аспірантка кафедри психології управління ДВНЗ «Університет менеджменту освіти».

Анотація. Статтю присвячено дослідженню впливу ідеального образу дорослого на особистісний розвиток підлітка. На основі теоретичного аналізу, проведеного в дослідженні, авторкою визначено сутність поняття «ідеальний образ дорослого як чинник особистісного розвитку підлітка» як персоналізовану системну структуру. Виділено зміст і складові ідеального образу дорослого як чинника особистісного розвитку підлітка. Описано розроблену власну емпіричну чотирифакторну модель образу ідеального дорослого в уяві підлітка. Надано верифікацію факторної моделі як додатковий кореляційний аналіз зв'язків факторів і шкал та зв'язків з параметрами методики ДМВ, що підтверджує доцільність визначеної моделі.

Ключові слова: ідеальний образ дорослого, особистісний розвиток підлітка, емпірична факторна модель.