Височина Т. М. Стан розвитку професійної освіти в АР Крим у 20-40-ті рр. XX ст

Статтю присвячено історичному аналізу розвитку системи підготовки кВа-ліфікованих працівників в АР Крим у 20–40-ті рр. ХХ ст. Проаналізовано публікації радянського періоду про стан розвитку професійної освіти в АР Крим. Доведено, що розвиток професійної освіти тісно пов'язаний з політико-соціальними особливостями різних історичних періодів розвитку країни, з потребою народного господарства у кваліфікованих кадрах.
Ключові слова: історія розвитку професійної освіти, підготовка кваліфіко-ваних працівників, професійно-технічна освіта, керування процесом підготовки кВа-ліфікованих працівників, професійні школи, система професійної освіти.

Статья посвящена историческому анализу развития системы подготовки ква-лифицированных работников в АР Крым в 20–40-е гг. ХХ ст. Проанализированы пу-бликации советского периода о становлении профессионального образования в Крыму. Доуказано, что развитие профессионального образования тесным образом связано с политико-социальными особенностями различных исторических периодов развития страны, а также с потребностью народного хозяйства в квалифицированных кадрах.
Ключевые слова: история развития профессионального образования, под-готовка квалифицированных работников, профессионально-техническое образова-ние, управление процессом подготовки квалифицированных работников, профес-сиональные школы, система профессионального образования.

The article is devoted to the history analysis of development of the system of preparation of skilled employees in ARE Crimea in 20-40-th years of 20-th century. The publications of soviet period are analysed about becoming of trade education in Ukraine and Crimea. Is shown, that development of trade education by the close appearance it is related to the politiko-sotsialnimi features of different history periods of country, and also with the necessity of national economy in the skilled frames.
Key words: history of development of trade education, preparation of skilled employees, technical education is professional, managements by the process of preparation of skilledemployees, professional schools, system of professional education.