Гой О.С. Проблеми фахової підготовки жінок до педагогічної діяльності на українських землях Австро-Угорщини (1848–1918 рр.)

У статті дається огляд процесу становлення і розвитку фахової педагогічної освіти жінок в Австро-Угорській державі наприкінці ХІХ та початку ХХ ст. Автор ретроспективно змальовує окремі історичні події, факти, впродовж досліджуваного періоду, котрі дають можливість краще зрозуміти особливості організації педагогічної освіти жінок у різноманітних закладах, починаючи з препаранд (педагогічні навчальні заклади середини XIX ст. на Галичині) й закінчуючи університетами.
Ключові слова: Міністерство віросповідань і освіти, тракві-стичний, учительські семінарії, панчошкові вчительки, препаранда, педагогічна освіта жінок.

В статье дается обзор процесса становления и развития профессионального педагогического образования для женщин в Австро-Венгерском государстве в конце ХIХ – начале ХХ ст.
Автор ретроспективно представляет отдельные исторические собрания, факты в исследуемом периоде, которые позволяют лучше понять особенности организации педагогического образования женщин в различных учебных заведениях в Галичине.
Ключевые слова: Министерство вероисповедания и образования, утраквистский, учительская семинария, чулочные учительницы, педагогическое образование женщин.

In the suggested article the review of process of establishment and development of pedagogical education of woman in Austrian empire in the XIX – XX centuries is given. The author retrospective describes separate historical events, facts during the research period, which give opportunities better understanding of the peculiarities of organization of pedagogical education among woman in various establishments starting from preparands to the Universities.