Роганова М.В. Духовний саморозвиток особистості студента ВНЗ економічного профілю у контексті культури та вивчення культурологічних предметів

Оновлена сучасна освіта передбачає підвищення рівня культури особистості, її духовно-моральне збагачення. Саме у системі вищої освіти молоде покоління має постійно переходити на вищі щаблі культури, збагачуючись базовими загальнолюдськими вічними цінностями. Мета цієї статті — розкрити значення культуро-логізації освіти і виховання, визначити освітні духовно-світоглядні розвивальні технології навчання, розкрити зміст спецкурсу «Духовна культура особистості» для студентів вищих навчальних закладів економічного профілю.
Ключові слова: духовний розвиток особистості, культуро-логічний підхід, культурологічні знання.

Обновленное современное образование предусматривает повышение уровня культуры личности, ее духовно-моральное обогащение. Именно в системе высшего образования каждое молодое поколение должно постоянно переходить на более высокие ступени культуры, обогащаясь базовыми общечеловеческими вечными ценностями. Цель данной статьи раскрыть значение культурологизации образования и воспитания, определить образо-вательные духовно-мировоззренческие развивающие технологии обучения, раскрыть содержание спецкурса «Духовная культура личности» для студентов высших учебных заведений.
Ключевые слова: духовное развитие личности, культуро-логический подход, культурологические знания.

The renewed modern education is foreseen by the increase of level of cultural of personality, its spiritually-moral enriching. Exactly in the system of higher education every young generation must constantly pass to more high stages of culture, enriched base common to all mankind eternal values. Purpose of this article is to expose the values of culturalization education and education, define educational world spiritually-view developing technologies of teaching, expose maintenance of the special course the «Spiritual culture of personality» for the students of higher educational establishments.
Key words: spiritual development of personality, culturalization approach, culturalization knowledges.